Oczko wodne
akwarium
Na podstawie: flickr.com

Nasze otoczenie nie musi być monotonne

Uwielbiamy przebywać w wspaniałym otoczeniu, które wyróżnia się od innych i które powoduje, że każdy przykłada własną uwagę w naszą stronę. Przez to właśnie poświęcamy coraz więcej uwagi do tego, w jaki sposób prezentuje się nasz ogród, jakie kwiaty się tutaj pojawiają, znacznie częściej zjawiają się tutaj różnorakiego rodzaju skalniaki, ozdoby, a nawet oczka wodne. Wszystko to po to, by ożywić okalający nas krajobraz i odmienić chociaż troszkę jego pierwotny wygląd.
ogrod_slider
Opracowanie: guldfisken
Na podstawie: http://www.flickr.com/

Dbajmy o to by mieć uroczy ogród!

Zapewne nikomu nie trzeba tego pisać, jednakowoż kiedy widuje się dosyć często raczej zaniedbane ogrody, w sumie można dojść do wniosku, że po prostu nie wszyscy ludzie wiedzą jak mocno ważne jest to by jakby nie patrzeć dbać o swój ogród. Choć w sumie tak czy siak jeśli w grę wchodzą ogrody, mieszkańcy Polski nie są kiepscy, należymy do europejskiej czołówki, to w 100% pewne. To co zatem można powiedzieć wszystkim ludziom zainteresowanym tym by nie obniżać zbytnio statystyk, nie powodować, że nasze osiedla domów jednorodzinnych będą dużo gorzej wyglądały?
Oczko
Opracowanie: cliff1066
Na podstawie: www.flickr.com

Projekty oczek wodnych

Oczko wodne, które zamierzamy zrobić w swoim ogródku bądź na działce powinno być starannie zaprojektowane jak również przemyślane pod każdym względem. Oczko wodne musi posiadać z góry ustalony wymiar jak również i kształt. Bez wątpienia rozmiar jest jedną z ważniejszych kwestii. Przy jego określaniu na bok powinny pójść estetyczne oczekiwania inwestora. Główną rolę powinny odgrywać tu aspekty konstrukcyjne.
GARDENA combisystem – łopatka do kwiatków
Opracowanie: GARDENA
Na podstawie: GARDENA

Kalendarz prac ogrodniczych na cały rok

W ciągu roku czeka nas wiele prac w ogrodzie, kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie. Znając kolejność wykonywanych zadań, będziemy mieli pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, a nasz zieleniec pozostanie piękny i okazały. Mając harmonogram, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, aby praca była bezpieczna i przyjemna. GARDENA pomaga ogrodnikom zaplanować rok w ogrodzie.
Akwarium
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

zasady pielęgnacji oczka wodnego

Projekt własnego ogrodu to dużo pracy, a jeśli w najważniejszym punkcie umieszczamy oczko wodne, musimy o nie dbać. To rzeczywiście dekoracja, zwłaszcza jeśli posadzimy najładniejsze rośliny. O czym należy wiedzieć, decydując się na swój miniaturowy staw przy domu?

Przygotowanie oczka wodnego do snu zimowego

Oczko wodne w ogrodzie jest oczkiem w głowie każdego ogrodnika. To najbardziej efektowny element każdego ogrodu. Niestety staw jest jednocześnie najtrudniejszy w utrzymaniu i wymaga dużo prac pielęgnacyjnych. gardena radzi, jak zadbać o oczko wodne jesienią, aby wiosną znów cieszyło oko.
Zakładamy oczko wodne
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Prywatny ogród wodny

Wiosna jest idealnym okresem na przeprowadzenie zmian w ogrodzie. Wielu ogrodników marzy o posiadaniu własnego ogrodu wodnego, ale zniechęcają ich obawy przed długotrwałą i pracochłonną realizacją projektu. Wystarczy jednak skorzystać z kilku wskazówek i użyć odpowiedniego sprzętu aby szybko i bez zbędnego wysiłku założyć przydomowe oczko wodne.
oczko wodne
Opracowanie: GARDENA

Oczko wodne jesienią

Każdy kto posiada oczko wodne w swoim ogrodzie, musi poświęcić czas na jego pielęgnację jesienią. Na dworze robi się coraz chłodniej, dni stają się coraz krótsze. W jakiej kondycji jego mieszkańcy i rośliny przetrwają zimę? To właśnie od jesiennych porządków zależy wygląd naszego stawu w kolejnym sezonie. Podwińmy więc rękawy i zabierzmy się do intensywnej pracy…
Sito do czyszczenia stawu
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Jesienna pielęgnacja wodnego ogrodu

Każdy kto posiada oczko wodne w swoim ogrodzie, musi poświęcić czas na jego pielęgnację jesienią. Na dworze robi się coraz chłodniej, dni stają się coraz krótsze. W jakiej kondycji jego mieszkańcy i rośliny przetrwają zimę? To właśnie od jesiennych porządków zależy wygląd naszego stawu w kolejnym sezonie. Podwińmy więc rękawy i zabierzmy się do intensywnej pracy…
tester wody
Opracowanie: GARDENA
Na podstawie: GARDENA

Czysta woda w oczku wodnym

Oczko wodne jest wyjątkową ozdobą ogrodu, która przekształca go w mały, prywatny raj. Nie ma znaczenia czy ogród jest duży czy mały - zawsze znajdzie się w nim miejsce na oczko wodne. Niestety czasami mogą wystąpić pewne problemy, związane z jego pielęgnacją… Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek?...
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.