Oczko wodne
włóknina podjazd
Opracowanie: DuPont

Architektura krajobrazu w przydomowym ogrodzie

Pielęgnacja ogrodu, krajobrazu lub zielonego otoczenia budynków mieszkalnych i komercyjnych może być czasochłonna. Zazwyczaj stosuje się duże ilości chemikaliów (herbicydów) by ogród nie zarastał chwastami. Podczas ich stosowania istnieje zagrożenie zatrucia, osłabienia lub zniszczenia roślin hodowlanych.
skarpa
Opracowanie: DuPont™
Na podstawie: DuPont™

Architektura krajobrazu w ogrodzie

Projektując różne obszary swojego ogrodu, planując jego odświeżenie czy modyfikację, możesz wybrać spośród wielu innowacyjnych produktów, które pomogą w osiągnięciu i utrzymaniu bez wysiłku przez cały rok pięknego, zdrowego, zielonego otoczenia...
Skimmer pływający GARDENA
Opracowanie: ComPress S.A.
Na podstawie: ComPress S.A.

Marzenia o oczku wodnym

Nie każdy ogród musi mieć oczko wodne, ale każde oczko wodne uczyni ogród piękniejszym! Wodny ogród to bajeczne miejsce, które przyciąga do siebie magiczną aurą i sprawia, że przebywanie w jego sąsiedztwie staje się ukojeniem dla duszy. Tak niewiele potrzeba aby nasz ogród stał się wyjątkowy i niezwykły, bogatszy o nowe dźwięki i refleksy wodne…
Odkurzacz do oczka wodnego
Opracowanie: ComPress S.A.
Na podstawie: ComPress S.A.

Wodny ogród wiosną

W naszym ogrodzie wodnym panuje jeszcze cisza i spokój. Jednak już niedługo czeka nas eksplozja zieleni. Aby wodna oaza była atrakcyjną ozdobą naszego ogrodu, powinniśmy ją należycie przygotować do nadchodzącego sezonu. Większość prac porządkowych i pielęgnacyjnych dobrze jest przeprowadzić jeszcze przed okresem wegetacji. Kiedy brzeg oczka wodnego lub stawu pokryje bujna zieleń, wykonanie jakichkolwiek pracy będzie bardzo trudne. Nie zapominajmy również o rybach, które są ważnym elementem stawu.
Rybki w oczku ogrodowym
Opracowanie: Mo Kaiwen
Na podstawie: http://www.flickr.com/

Choroby rybek w oczku wodnym

Przepięknie i kolorowe oczko wodne może być naszą dumą i być może okryje nas chwałą. Pod warunkiem, że nie stanie się zniszczonym bajorkiem, a nasi mali, kolorowi towarzysze będą zdrowi i szczęśliwi. Aby ustrzec ich przed chorobami, naprawdę nie wiele trzeba. Wystarczy zastosować się jedynie do kilku sprawdzonych rad, a w razie problemów umieć rozpoznać wroga. Zasada lepiej zapobiegać niż leczyć, odnośni się nie tylko do ludzi, ale i do mieszkańców naszego wodnego oczka.
Ogrodowa ścieżka
Opracowanie: timtom.ch

Ogrodowe ścieżki

Ścieżki ogrodowe mają na celu poprowadzenie nas suchą stopą po ogrodzie. Mogą prowadzić w kierunku ciekawej grupy roślin, do domu, nad oczko wodne lub do miejsca wypoczynkowego z altanką. Nie powinno być ich wiele w naszym ogrodzie, ponieważ zbyt dużo powierzchni utwardzonej może zrobić przytłaczające wrażenie. Może także stać się problemem z odprowadzaniem wody deszczowej.
Zakładanie ogrodu
Opracowanie: woodleywonderworks
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/wwworks/3472644976/

Nowy ogród krok po kroku

Stworzenie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli odpoczywać, robić przyjęcia czy czy po prostu spędzać czas na świeżym powietrzu jest niemal tak istotne jak budowa domu. Aby nasz ogród wyglądał ładnie, nie sprawiał zbyt wielu kłopotów a przede wszystkim był funkcjonalny, warto wcześniej zaplanować wszystkie istotne prace.
Kolory jesieni
Opracowanie: jez.atkinson
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/cloppy/276581924/

Sprzątamy ogród jesienią

Jesień to czas porządków. Właśnie teraz powinniśmy pomyśleć nie tylko o przygotowaniu ogrodu do przetrwania zimy, ale i o przygotowaniu ogrodu tak, by zimę przetrwał w pięknej postaci.
Powinniśmy pomyśleć o narzędziach i zabezpieczeniu ich przed wilgocią i mrozem. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wraz z nastaniem nowego sezonu będą gotowe do użycia. Narzędzia ogrodowe będą służyły nam tak długo, jak długo będziemy o nie troskliwie dbać.
Lato w naszym ogrodzie
Opracowanie: ssedro
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/ssedro/2910938424/

Lato w ogrodzie

Przed nami lato. Dziś, kiedy wokoło przepięknie rozkwitają łąki i ogrody powinniśmy pomyśleć o nadchodzących miesiącach.
Być może lato da nam popalić... nie powinniśmy więc zapomnieć o podlewaniu naszych roślin. Właśnie latem, w pełni okresu wegetacyjnego nasze drzewa, krzewy i inne rośliny będą potrzebować systematycznego podlewania. W okresie suszy najszybciej wysychają gleby lekkie i piaszczyste. Pamiętajmy, więc o częstym nawadnianiu takich gleb.
Ogród w lipcu
Opracowanie: ricoeurian
Na podstawie: www.flickr.com

Rok w ogrodzie - lipiec

Lato daje nam popalić... nie zapominajmy więc o podlewaniu naszych roślin. Właśnie teraz, w pełni okresu wegetacyjnego nasze drzewa, krzewy i inne rośliny będą potrzebować systematycznego podlewania. Kwiaty doniczkowe bardzo często, nawet dwa razy dziennie. Warto pomyśleć o zastosowaniu hydrożelu i dosypaniu go do ziemi doniczkowej.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.