Urządzamy pokój dla malucha

Urządzamy pokój dla malucha
Opracowanie: Beds.pl
Na podstawie: Beds.pl
Jako rodzice często zachodzimy w głowę jak urządzić pokój naszej pociechy, aby był dla niej tym wymarzonym. Pod uwagę należy wziąć zarówno płeć dziecka, jak i jego zainteresowania. Córce z pewnością do gustu przypadnie pokój w iście królewskim stylu, bo która z dziewczynek nie chciałaby być księżniczką? Aranżację godną wnętrz pałacu możemy stworzyć sami, dobierając odpowiednie dodatki.

Ściany pomalowane na ulubiony kolor, najpewniej, jest to kolor różowy, piękne, dekoracyjne, aksamitne poduszki na bajkowym łożu z zagłówkiem sprawią, że nasza pociecha, będzie najszczęśliwsza na świecie i poczuje się jak prawdziwa księżniczka z bajki. Warto zakupić także miękki dywan, który podkreśli charakter pokoju. Szafa, najlepiej ta z oszklonymi drzwiami, będzie wyglądać bajkowo we wnętrzu aranżowanym na pokój księżniczki. A może w pokoju stanie nawet królewski tron? On z pewnością oczaruje wszystkie dziewczynki.

Urządzamy pokój dla malucha
Opracowanie: Beds.pl
Na podstawie: Beds.pl
Jeśli natomiast mamy synka, który uwielbia grać w piłkę, warto jego pasję przelać na wygląd pokoju. Dywan przypominający boisko do gry w piłkę nożną, poduszki, czy lampa w kształcie piłek. To wszystko sprawi, że dziecko będzie zachwycone wyglądem swojego pokoju i będzie przebywać w nim z przyjemnością. Dzięki zakupieniu pościeli z motywami sportowymi, tradycyjne, drewniane łóżko zmienimy w stadion, na którym, sny o karierze sportowej, gwarantowane! Chłopcom, jako, że nie mają oni wielkich wymagań odnośnie estetyki pokoju przyda się tradycyjna szafa, która pomieści ubrania, nie tylko te do gry w piłkę. Nie zapomnieć możemy o praktycznych pojemnikach na zabawki, w których wylądują piłki, figurki piłkarzy i inne ulubione zabawki chłopca, a posłużyć będą one mogły też jako bramki.

Oczywiście w zależności od tego, czym dziecko się interesuje, lub od tego, jak często zainteresowania te się zmieniają, możemy różnie zaaranżować wnętrze pokoju. Twoje dziecko jest wielbicielem zwierząt, Kubusia Puchatka czy kosmosu? Jako rodzice możemy wykazać się kreatywnością, aby wnętrze, które wypełniają proste, tradycyjne meble, zmienić w niesamowitą krainę, w której nasza pociecha będzie z chęcią spędzać czas.

Urządzamy pokój dla malucha
Opracowanie: Beds.pl
Na podstawie: Beds.pl
Martwi Cię fakt, że bajkowe pokoje nie będą funkcjonalne? Rzeczą oczywistą jest, że zainteresowania się zmieniają, a wraz z wiekiem przybywa powagi, jednak kolor ścian, czy dekoracje można zmienić w prosty sposób, dlatego warto zastanowić się nad zakupem bardziej uniwersalnych mebli, które dzięki trwałości i tradycyjnemu wyglądowi, posłużą znacznie dłużej, niż się spodziewasz. Warto spełniać marzenia naszych dzieci, aby zobaczyć w ich oczach zachwyt nad tym, czego dokonaliśmy, a być może także i nasze własne pragnienia. Któż z nas w dzieciństwie nie marzył o posiadaniu wyjątkowego pokoju? Jednak brak tak szerokiego wachlarza możliwości, jaki mamy teraz dyskwalifikował wszystkie bardziej innowacyjne pomysły. Dlatego pozostaje Ci wyczarować magiczny świat Twojemu dziecku, którego podziw będzie największą nagrodą.
Na podstawie: BEDS.pl
Opracowanie: Julia Badura
12-05-15 11:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.