Zarządzamy światłem w domowym gabinecie

Zarządzamy światłem w domowym gabinecie
Opracowanie: Franc Gardiner
Na podstawie: Franc Gardiner
W dawnych ziemiańskich dworkach mężczyźni posiadali gabinety, które służyły do pracy i nauki. Dziś mało kto, nie pracując na stałe w domu, może sobie pozwolić na luksus, jakim jest przeznaczenie osobnego pokoju do tego celu. Jak się urządzić, żeby móc spokojnie i wygodnie popracować w domu o każdej porze, podpowiada ekspert firmy Franc Gardiner.

Nieduże metraże zmuszają nas do kompleksowego wykorzystywania wnętrza. Dwa najpopularniejsze rozwiązania to sypialnia, która jest jednocześnie garderobą i gabinetem albo dostawienie w salonie niedużego biurka lub sekretarzyka. W tak wielofunkcyjnych aranżacjach biurko najczęściej stawiane jest pod oknem, żeby w pełni móc wykorzystać dzienne światło. Co zrobić, żeby nie przeszkadzało i jak nim zarządzać podczas pracy?

Zarządzamy światłem w domowym gabinecie
Opracowanie: Franc Gardiner
Na podstawie: Franc Gardiner
Rolety to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają biurka pod oknem. Coraz częściej pracujemy na komputerach, wtedy dla wygody korzystania z ekranu niezbędne staje się zasłonięcie okna. – Transparentne rolety sprawiają, że nawet po ich przesłonięciu pomieszczenie wciąż pozostaje widne, a gęsty splot tkaniny zatrzymuje promienie na tyle, żeby powstrzymać efekt rażenia w oczy, kiedy słońce zagląda nam prosto w okna. Dodatkowo roleta z mechanizmem zwijającym Smartroll to wyjątkowa wygoda obsługi, nieoceniona przy konieczności częstego zasłaniania i odsłaniania. Jedno pociągnięcie sznurka i roleta sama się zwija do zaprogramowanej wcześniej wysokości – podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Należy także pamiętać, że w zależności od tego, jakie jest przeznaczenie kącika do pracy: czy jest to stanowisko jedynie multimedialne, czy wykorzystujemy je również do pisania bądź czytania, musimy zadbać o dodatkowe oświetlenie. W przypadku pracy z komputerem może to być boczne lub górne, rozproszone źródło światła, prace związane z pisaniem i czytaniem należy wykonywać przy mocnym, punktowym świetle umieszczonym bezpośrednio na bądź przy biurku.

Właściwie dobrane światło to komfort dla oczu, o który powinniśmy szczególnie zadbać, chcąc spędzić kilka dodatkowych godzin na pracy w domu. Rolety świetnie się sprawdzają zarówno w dzień, jak i w nocy: kiedy potrzebujemy skupienia możemy odgrodzić się od świata zewnętrznego, a szukając natchnienia możemy odsłonić okno na świat, za każdym razem dostarczając tyle światła, ile nam potrzeba.
Na podstawie: Toolbox Creative Communications
Opracowanie: Filip Godecki
13-01-16 11:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.