Cegły
sypialnia
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Oryginalne i praktyczne wnętrze z cegłą

Cegła, kojarzona przede wszystkim z elewacją, coraz częściej pojawia się… w salonach, kuchniach i sypialniach. Ma charakter i ożywia wnętrze. W zależności od koloru i faktury, stworzy klimat artystyczny, industrialny czy rustykalny.
Komin
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Różne oblicza komina

Ciekawie i starannie wykończony komin może stać się ozdobą domu. Zależnie od koncepcji, można użyć do tego celu tych samych materiałów, jakimi wykończona jest elewacja, albo na zasadzie kontrastu, innych. Zawsze jednak, powinny one być trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i wysokiej temperatury.
Komin
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Komin na poziomie

Właściwie wykonany komin zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort. Powinien zatem być stabilny, odporny na wysoką temperaturę, kwasy i pożar, a nade wszystko musi mieć dobry ciąg.
Murowanie ścian z cegieł klinkierowych
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Solidne ściany murowane

Ściany murowane – znaczy solidne. Mają one chronić mieszkańców przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, powinny zatem być wytrzymałe. Warto wiedzieć, z jakich materiałów je wykonać i jakie zastosować zaprawy.
budowa domu
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Wybór technologii budowy domu

Wybór technologii budowy domu dotyczy przede wszystkim wykonania konstrukcji nośnej i ścian zewnętrznych. Wciąż najwięcej domów powstaje w technologii tradycyjnej, murowanej. Warto wiedzieć, że odmiany dzisiejszej cegły, bloczków i pustaków znacznie różnią się od materiałów z których budowali nasi dziadkowie, a alternatywne metody pozwalają na wybudowanie domu szybciej i taniej.
cegły
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Murowane ogrodzenie klinkierowe - krok po kroku

Płot zbity z desek czy druciana siatka nie są optymalnym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Gdy budowa obiektu będzie zakończona, a inwestorzy złapią finansowy oddech, warto pomyśleć o efektownym, ogrodzeniu murowanym...
Grill   efekt końcowy
Opracowanie: Eskadra PR
Na podstawie: Eskadra PR

Samodzielna budowa grilla

Letnie miesiące to szczyt sezonu grillowego. Swobodna atmosfera wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu zachęcają do zapraszania gości i przyjmowania zaproszeń od innych. Smaczne i aromatyczne potrawy można szybko przygotować nawet na małym, przenośnym grillu. Jeśli jednak chcemy zachwycić naszych gości pięknym, funkcjonalnym, murowanym grillem z cegieł, warto zastanowić się nad jego budową.
salon
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Cegła we wnętrzu

Mimo dużego wyboru produktów, wzorów i kolorów przeznaczonych do aranżacji wnętrz, niełatwo znaleźć materiały, które wyróżnią dane mieszkanie czy dom spośród innych. Poszukując niecodziennych rozwiązań, warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje klinkier...
fototapety z efektem muru
Opracowanie: DA

Fototapeta z efektem muru bez murowania

Naturalna cegła znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Mieszkańcy w kamienic i domów budowlanych metodami tradycyjnymi mogą skorzystać z możliwości ekspozycji naturalnego materiału. Jeśli cegła i jej struktura wciąż są atrakcyjne, wystarczy skuć tynk, a następnie wyczyścić i uzupełnić spoiny.
Bloczki z betonu komórkowego są lekkie i wytrzymałe.
Opracowanie: Bruk-Bet®
Na podstawie: Bruk-Bet®

O czym należy pamiętać przy wyborze materiału budowlanego?

Dom jednorodzinny – w zabudowie szeregowej, bliźniaczej czy też wolnostojącej, to dla wielu Polaków największe marzenie. Budowa domu jest jednak kosztowną inwestycją, którą przeprowadza się zazwyczaj tylko jeden raz w życiu. Dlatego też wybór odpowiednich materiałów budowlanych powinien być poprzedzony gruntowną analizą rynku, a także sprecyzowaniem naszych potrzeb.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.