Oświetlenie diodowe w pracy

Rozplanowując miejsca dla pracownika, należy brać pod uwagę mnóstwo istotnych rzeczy. Satysfakcja twoja lub zatrudnionego zależy od typu siedziska i stołu, miejsca dokoła, temperatury w pokoju i od jasności. W poniższym artykule opiszę dokładnie ten ostatni parametr, nierzadko pomijany przez szefostwo i architektów. Ten treściwy przewodnik spłodziłem po to, aby przedstawić tobie atuty paneli led dla wygody i efektywności pracownika.
Na początek zatem przypatrzmy się uniwersalnym zaletom nowoczesnego światła diodowego. Ludzie chwalą znaczącą efektywność. Panele LED zużywają o wiele mniej prądu, niż staroświeckie żarówki. Dodatkowo emitują zauważalnie więcej blasku. Montaż tego rodzaju świateł będzie dużo kosztować ciebie, jednak bądź cierpliwy. Razem z następnymi przysyłanymi rachunkami za prąd ujrzysz na własne oczy, iż inwestycja się zwraca. Ogromną opłacalność dostrzeżesz także w kwestii długości życia. Diody LED są niezwykle solidne i mogą świecić nawet przez dekadę. Zostały dużo bardziej solidnie zaprojektowane, niż tradycyjne żarówki i w konsekwencji łatwiej je przewozić. Świetnie przetrzymują również zmiany temperatur, wilgotności i napięcia. Polecane firmy to sprawdzony Philips LED albo ceniona Osram LED. Więcej towarów w tym sklepie.

Lampa z diodami Led
Opracowanie: kogakure
Na podstawie: www.flickr.com
Przeprowadzono eksperymenty, które podkreślają wpływ temperatury i siły światła na wydajność pracy. W wypadku zwykłych żarówek, jedynie moc jasności mogła być kontrolowana. Diody LED da się bardzo łatwo przekształcać. Ilość odcieni, w których są dostępne, jest naprawdę bardzo duża.

Naukowcy skonkludowali, że chłodne temperatury barwy blasku ułatwiają skupienie ludzi. Ciepłe barwy w otoczeniu niosą wrażenie wygody, wyciszenia i przytulności. Więc niebieskawe LED dobrze jest umieścić w pokojach biurowych, a karminowe w gabinetach bądź pokojach negocjacji z partnerami.

W Polsce można znaleźć mnóstwo firm, które zajmują się sprzedażą i montażem diod LED. Do najpopularniejszych marek tego rewelacyjnego sprzętu zaliczamy m.in.: Delta Electronics oraz Thorn Lighting.


Sprawdź też

Światła led - oryginalna technologia

Światła LED
Opracowanie: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications
Światło i źródło światła led nazywa się zjawiskiem elektroluminescencji, czyli zdolności wydzielania efektów świetlnych w momencie gdy płynie przez nie prąd. Jego powstanie zawdzięcza się przyłożeniu specjalnej diody oraz napięcia i w połączeniu z prądem elektrycznym.Ta nowoczesna technologia nie będzie się bez użycia nowoczesnej elektroniki.
Na podstawie:
12-08-06 10:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.