Siedziska i kabiny prysznicowe

Osoby starsze albo niepełnosprawne ruchowo często miewają problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Czasem nawet jest to dla nich wręcz niemożliwe. Z tego powodu domy osób niepełnosprawnych lub starszych najczęściej dostosowuje się do ich stanu montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o wygodę, ale też o bezpieczeństwo.
łazienka
Opracowanie: Bit Boy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aquaform kabiny produkowane są w różnych rozmiarach, mogą być szklane lub zrobione z pleksi, więc każdy znajdzie dla siebie coś ładnego i w stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście, należy przygotować się na nieco rozgardiaszu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale zdecydowanie warto. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Doskonała dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika - montowana bezpośrednio na podłodze - żeby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do środka. Aby można było postawić taką kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi - by| woda spływała do odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę. Dobrze jest zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli gwarancję, że wszystko zostanie wykonane na najwyższym poziomie. Tutaj więcej: www.lazienkaplus.pl/pl/brodziki-prostokatne,6,202,c.html

www.lazienkaplus.pl
Kiedy już kabina zostanie wstawiona trzeba pomyśleć o dodatkowym istotnym elemencie wyposażenia. Chodzi o siedzisko prysznicowe. Zwykle przykręcane jest wprost do ściany w kabinie, czasami ma nóżki, można je opuszczać, więc nie zawadza innym domownikom w korzystaniu z kabiny.

Sprawdź też

Czystość i porządek w łazience

Seria QUATTRO marki KOŁO
Opracowanie: Sanitec KOŁO
Na podstawie: Sanitec KOŁO
Piękna łazienka to nie tylko projekt i wykonanie, ale też porządek i czystość. Nawet najlepiej zagospodarowana przestrzeń straci urok, gdy powierzchnie pokryją się warstwą kurzu i kamienia. Rozwiązania technologiczne dostępne w produktach KOŁO ułatwiają sprzątanie i pozwalają uzyskać długotrwały efekt przy minimalnym nakładzie pracy.


Dobrze jest pomyśleć nad tego typu rozwiązaniem, jeśli któryś z domowników ma kłopot, by poradzić sobie z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeżeli dobrze to zaplanujemy, to uda nam się zamknąć w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.
Na podstawie: Lazienkaplus.pl
12-07-11 12:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.