Lampy
Akwarium, koniki morskie
Opracowanie: Selena N. B. H.
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dobieramy najlepsze światło i filtry do domowego akwarium

Akwarium może założyć każdy. Ale czy każdy powinien? Otóż nie, z tego względu wskazane jest, by przed udaniem się do sklepu zadać sobie parę istotnych pytań, które pomogą w podjęciu decyzji. Pytanie zasadnicze: czy mamy czas na potencjalne hobby? Obowiązki, jak to obowiązki – wymagają od nas nieco zapału i czasu. Akwarium dojrzałych ludzi ukoi i wyciszy po ciężkim dniu, a maluchom sprawi dużą uciechę.

Stylowe i funkcjonalne pokoje

Jeśli obecnie urządzasz swoje mieszkanie, kategorycznie wiele czasu powinieneś poświęcić na rozważenie kwestii odpowiedniego oświetlenia. Jeżeli już kiedyś urządzałeś swoje mieszkanie, niewątpliwie wiesz doskonale, że zwykle nie zwraca się żadnej uwagi na kwestię oświetlenia, nabywając najładniejsze lampy, jakie możesz znaleźć.
lampy
Opracowanie: TECHNOLUX
Na podstawie: TECHNOLUX

Jak elegancko oświetlić nasz salon?

Salon to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. To przede wszystkim tutaj najczęściej odpoczywamy w gronie bliskich albo też spotykamy się z przyjaciółmi.

Skąd pomysły, by zaprojektować pokój gościnny?

Jak dobrze, po dniu pełnym wyzwań, przybyć do ukochanego mieszkanka, wyciągnąć się na wygodnej sofie i nareszcie dobrze wypocząć. Z pewnością, każdy z nas marzy o takiej chwili, siedząc kolejną godzinę przy komputerze. Jedynie we własnym mieszkaniu jesteśmy w stanie porządnie zrelaksować się. Nawet, kiedy przeżywamy cudowne wakacje w luksusowym hotelu, to wciąż tęsknimy za swoim mieszkaniem. Wnętrzem, które idealnie nadaje się do odpoczynku jest na pewno pokój dzienny. Dlatego należy zrobić wszystko, by stał się on wyjątkową oazą spokoju.
Opracowanie: „StudioZ Projektowanie i Aranżac

Dopasuj światło do stylu swojego wnętrza

Wyposażenie mieszkania to zaledwie połowa problemu z głowy, jaki nastręcza kupno. Dobór praktycznych mebli to prawdziwa przyjemność zwłaszcza dla kobiet. W ferworze zakupów można odnaleźć naprawdę ciekawe sposoby na swoje mieszkanie. Kiedy mamy pewność jakie regały, krzesła będą stać w naszym domu, trzeba zastanowić się nad innymi rzeczami takimi jak np. oświetlenie.
Stylowe lampiony do ogrodu
Opracowanie: Praktiker
Na podstawie: Praktiker

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.
Opracowanie: INTERNITY

Jak kupić dobre lampy kuchenne?

W natłoku firm zajmujących się takiego rodzaju działalnością łatwo się pogubić. Sporo zależy tu od indywidualnych wymogów,a także od przyzwyczajeń klienta. Czy ktoś chce mieć skromne oświetlenie punktowe czy celuję w odrobinę ekstrawagancji? Od odpowiedzenia sobie na to pytanie zależy wiele kwestii związanych z oświetleniem kuchni czy z zakupem choćby lampek biurowych. Lampki biurowe to bowiem ważny element wyposażenia pokoju, który pozwala oświetlić swoje miejsce pracy.
Pod kloszem
Opracowanie: Repoort
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/repoort/321081988/

Dobre światło w pomieszczeniu

Każdy posiada własny koncept na aranżację domostwa. Jedni lubią zwyczajny styl, ktoś inny preferuje nowobogackie wyposażenie, a jeszcze ktoś inny projektuje dom w stylu własnym… Mieszczanie skupiają ogromną uwagę na wyposażeniu salonu.
lampy
Opracowanie: Technolux

Oświetlenie domów

Nie każdy orientuje się, jak kluczowe jest właściwe światło w życiu. Bez wątpienia najbardziej właściwe dla człowieka jest naturalne oświetlenie. Dużo analiz stwierdziło, że brak promieni słonecznych jest przyczyną zaburzeń psychicznych i fizycznych. Mieszkańcy półwyspu skandynawskiego chociażby regularnie cierpią na depresję.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do swojego domu?

Nie wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo istotną rolę ma oświetlenie. Jego typ powinien zostać dopasowany do typu wnętrza oraz do wykorzystania. Inaczej oświetlona jest klasa szkolna, a w inny sposób pomieszczenie filharmonii. Wnętrze może być oświetlone ogólnie lub miejscowo. Pierwszy sposób odznacza się tym, że użyte jest jedno urządzenie, służące do oświetlenia całego pomieszczenia. Drugi natomiast wykorzystywany bywa dla oświetlenia jednego konkretnego punktu. Wymienione dwie metody można również ze sobą łączyć. Odpowiedni rodzaj i moc światła to sprawy, mające bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Chodzi w największym stopniu o wzrok. Urządzenia świetlne mogą także posiadać funkcję tylko ozdobną. Przykładem są lampy lawowe, które ostatnio ponownie wracają do mody. Stosowana w nich kolorowa parafina tworzy ciekawe wzory pod wpływem zapalonej żarówki.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.