Oświetlenie domów

Nie każdy wie, jak kluczowe jest prawidłowe światło w życiu. Oczywiście najbardziej korzystne dla człowieka jest naturalne oświetlenie. Dużo badań udowodniło, że niedobór promieni słonecznych jest podłożem zaburzeń psychicznych i fizycznych. Mieszkańcy krajów północnych np. nagminnie chorują na depresję.

Z kolei zbyt długa ekspozycja na działanie Słońca może być sprawcą czerniaka. Bardzo istotne jest również światło w lokum i w miejscu pracy. Warto postawić na lampy nowoczesne, które wykorzystują technologię LED.
żarówki LED
Opracowanie: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dla dużej części ludzi lokum jest zarazem miejscem pracy. Warto w czterech kątach zrobić sobie osobny gabinet. Dużo badań renomowanych naukowców wykazało, że odpowiednie światło wykazuje znaczny wpływ na rezultaty pracy. Z tego powodu lampy gabinetowe należy wybrać rozsądnie. Lampy, które mają technikę LED, charakteryzują się łatwością modyfikacji odcienia światła. A jak zapewne słyszałeś kiedyś, odcień blasku wpływa na działanie człowieczego umysłu. Znajdź w sieci, jakie odcienie powodują jakie efekty. Lampy gabinetowe możesz wyposażyć w diody, które dają ostry blask, motywujący do dobrego wysiłku umysłowego. W alkowie warto zainstalować nieco przyduszone światło w relaksacyjnym kolorze. W pokojach w rodzaju salonu trzeba zainstalować lampy nowoczesne, które dają światło zbliżone do światła naszej dobroczynnej gwiazdy.

Jeśli masz potomstwo, wiedz, że w kąciku malucha musi być innego rodzaju oświetlenie. Kup odpowiednie lampki nocne dla dzieci. Zalecamy montaż światła głównego, które da się mocno moderować. Pociechy najczęściej obawiają się ciemności, zatem światło, które możesz jedynie osłabić zamiast całkowicie gasić, może im zapewnić wielką ulgę.

Jeżeli chorujesz na zaburzenia nastroju, kup fachowe światło antydepresyjne. Jak już napisano poprzednio, brak Słońca posiada szkodliwy wpływ na samopoczucie ludzkie. Osoby, które stwierdzają takiego rodzaju niedobory, muszą robić sobie regularne terapie z lampami antydepresyjnymi.
13-03-26 12:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.