Tynki
Tynk z fakturą
Opracowanie: Knauf Sp. z o.o.
Na podstawie: Knauf Sp. z o.o.

Zdrowy klimat i wiele możliwości wykończenia wnętrz

W ostatnich latach tynki gipsowe stosowane są w budownictwie mieszkaniowym coraz chętniej. Tworzą zdrowy klimat i otwierają inwestorom wiele możliwości wykończenia wnętrz.
Dlaczego gips? Dlaczego tynki gipsowe? Ponieważ gips jest materiałem silnie higroskopijnym, co oznacza, że może pochłaniać wilgoć, magazynować ją i w razie potrzeby oddawać do otoczenia. W efekcie końcowym można uzyskać w pomieszczeniu optymalną wilgotność.
Wszechstronna ceramika budowlana
Opracowanie: Röben Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Röben Polska Sp. z o.o.

Wnętrze zdobione ceramiką

Współczesna architektura wnętrz coraz częściej powraca do tych materiałów, które tradycyjnie były stałym elementem aranżacji pomieszczeń. Pomimo, że kolorowe tynki i tapety są ciągle jednym z popularniejszych sposobów na dekorację ściany, to właśnie cegła najlepiej oddaje surowość i nowoczesność projektów wnętrza.
gips
Opracowanie: Baumit

Tynki z agregatu

Tynki maszynowe wykorzystywane są w budownictwie mieszkaniowym, hotelach, szpitalach oraz wszystkich innych pomieszczeniach, w którym przebywają ludzie. Można je stosować w miejscach o zwykłej wilgotności oraz w tych, gdzie jest ona podwyższona. Takie pokrywanie ścian tynkiem z agregatu, wymaga zatrudnienia wykwalifikowanej ekipy, która posiada odpowiedni sprzęt.
Zaprawa murarska
Opracowanie: iLoveButter
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/jdickert/965335119/

Wapno jako spoiwo budowlane

Wapno budowlane jest spoiwem powietrznym, czyli takim, które twardnieje tylko na powietrzu. Jego głównymi składnikami są tlenki i wodorotlenki wapnia z małą domieszką wodorotlenku magnezu, dwutlenku krzemu, tlenku glinu i tlenku żelaza. Zazwyczaj wapno służy jako dodatek do innych spoiw - cementu lub też gipsu. W ten sposób poprawiają się ich właściwości ciepłochronne, urabialność oraz reguluje się czas wiązania.
sucha zabudowa
Opracowanie: Knauf
Na podstawie: http://www.pressoffice.pl/files/000001/20090629__1.jpg

Remont- poradnik złotej rączki

Wszechstronnie uzdolniony majsterkowicz przydaje się podczas każdego remontu. Co jednak zrobić, gdy samemu nie jest się złotą rączką? Trzeba poprosić o pomoc ekipę remontową, a wiadomo, że niełatwo o profesjonalnych fachowców. Z całą pewnością przydatna będzie choćby podstawowa wiedza, aby móc kontrolować pracę wykonawców. Zwracając uwagę na ich działania oraz unikając błędów przez nich popełnianych możemy być spokojni o trwały i estetyczny efekt końcowy.
Płyta gipsowo kartonowa Knauf Piano
Opracowanie: Knauf Sp. z o.o.

Akustyka w suchej zabudowie

W ostatnim okresie w polskim budownictwie coraz więcej uwagi poświęca się zagadnieniom związanym z akustyką obiektów budowlanych. Architekci i inżynierowie mają podczas planowania i projektowania budynków zadanie ograniczenia istniejącego hałasu.
Tynk dekoracyjny

Tynki na całe lata

Decyzja na temat doboru właściwej warstwy wykończeniowej ściany – tynku, jest jedną z ważniejszych podejmowanych przez inwestora i projektanta, nie tylko ze względu na niepodważalny wpływ na estetykę budynku ale także pełnioną przez niego funkcję ochronną i termoizolacyjną...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.