Kilka dobrych rad dla kupujących schody

Dobrym miejscem, w którym znajdziemy odpowiedniego producenta schodów jest sieć. Znajdziemy tu wiele atrakcyjnych propozycji. Też można wybrać się do salonów ze schodami. Dla przykładu schody w Krakowie możemy zobaczyć w przeróżnych firmowych salonach sprzedaży. W tym miejscu możemy również liczyć na radę specjalisty technicznego. Trzeba jednak zwrócić uwagę czy producent schodów jest renomowany, posiada niekosztowne schody i czy konkretne schody mają wysoką jakość, dzięki czemu będą mieć zastosowanie na długie lata.

Schody kręcone
Opracowanie: Archangel Raphae
Z uwagi na wzrost budowy domków jednorodzinnych w naszym kraju przedsiębiorstwa przestały konkurować tylko ceną, ale też prześcigają się w konstruowaniu i oryginalności danych części. Ważne by schody wewnętrzne, które wybierzemy muszą być przede wszystkim funkcjonalne, komfortowe i bezpieczne.

Estetyka również jest bardzo ważna, jednak musi ona pójść na dalszy plan. Jeśli planujemy oryginalny wystrój domu bardzo dobrze nadadzą się wtedy schody z drewna. Stworzone są one z drzew liściastych do których należy między innymi buk, dąb, brzoza, orzech, wiśnia lub jesion. Mogą też być wykonane z drzew tropikalnych, ale ich cena wtedy wzrasta.
schody
Opracowanie: Rintal Polska
Na podstawie: Rintal Polska
Taką drewnianą powierzchnię schodów należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć używając specjalny lakier do drewna. Schody takie można zakupić w standardowym zestawie przygotowanym do zamontowania lub zlecić ich zrobienie od nowa wraz z montażem. Należy także wiedzieć, że schody z drewna nie są całe drewniane, ale część elementów nośnych jest z huty.

schody
Opracowanie: Classen
Na podstawie: RuckZuck
Biorąc pod uwagę kształt wyodrębniamy kilka rodzajów schodów. Są schody zewnętrzne i te montowane w środku. Przedstawmy te ostatnie. Pierwsze z nich to schody proste. Są one jednobiegowe, co oznacza, że na piętro wchodzimy bez zmiany kierunku. Dzięki jednakowym i stałym kształtom stopni są one niezwykle bezpieczne. Kolejne to schody zabiegowe. Najbardziej słynne są dwubiegowe, dwubiegowe z podestem oraz trójbiegowe. Są one ergonomiczne, ale wymagają niemało miejsca. Są jeszcze schody kręcone, czyli spiralne. Pięknie się reprezentują, są ozdobą pomieszczenia i nie zajmują wiele miejsca. Niemniej jednak nie są one za bardzo wygodne. Są one prawo- albo lewoskrętne.
Na podstawie: www.zlem.pl
Opracowanie: S.S.
12-12-05 11:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.