Żywopłoty
Podkrzesywarka
Opracowanie: Honda
Na podstawie: Honda

Przedwiośnie w naszym ogrodzie

Okres przedwiośnia sygnalizuje koniec zimy i zapowiada zmiany w świecie przyrody – nadejście wiosny. Jest to także czas, w którym trzeba zacząć myśleć o pierwszych pracach w ogrodzie jak sprzątanie oraz przycinanie krzewów. Przedtem jednak warto jeszcze sprawdzić stan naszych narzędzi ogrodowych po długiej, wilgotnej i mroźnej zimie.
Letni ogród
Opracowanie: Muffet
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ogród - aranżacje

Aranżacja ogrodu to zwykle nie lada wyzwanie z jakim musi zmierzyć się jego właściciel. Urządzanie ogrodu, tak jak aranżacja wnętrz, poddaje się zmiennym trendom. Na początku warto zapoznać się z przynajmniej kilkoma różnymi projektami i realizacjami.
Eletryczne nożyce do  żywopłotu HighCut
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Precyzyjne cięcie – jak uniknąć wypadków w ogrodzie?

Kiedy ciepłe dni mają się ku końcowi, a liście na drzewach zmieniają kolory, nadal jest dużo pracy do wykonania w ogrodzie. Należy przystrzyc żywopłoty, usunąć połamane i suche gałęzie z drzew, wyciąć chore pędy. Takie porządki często jednak wymagają pracy na drabinie, co często jest przyczyną wypadków. gardena podpowiada jak się przed nimi uchronić.
Letnie strzyżenie żywopłotów i krzewów
Opracowanie: GARDENA
Na podstawie: GARDENA

Letnie strzyżenie żywopłotów i krzewów

Latem pogoda szczególnie pobudza rośliny do intensywnego rozrostu. W tym okresie, ważne jest odpowiednie przycięcie żywopłotów, aby zachowały dobrą kondycję. Staranne strzyżenie krzewów sprawia, że są piękną, naturalną ozdobą, ale tylko pod warunkiem, że stosujemy prawidłową technikę cięcia i pamiętamy o kilku podstawowych zasadach przycinania.
Nożyce Black  Decker
Opracowanie: Black & Decker
Na podstawie: Black & Decker

Proste i wygodne przycinanie żywopłotu

Gęsty i wysoki żywopłot skutecznie oddziela ogród od gwaru i hałasów dochodzących z ulicy. Znakomicie spisuje się także w roli dekoracyjnej, dodając ogrodowi atrakcyjnego charakteru. Dzięki niemu nasz domowy skwer jest miejscem ciszy, spokoju i wypoczynku. Jednak utrzymanie żywopłotu w dobrym stanie wymaga systematycznej i dokładnej pielęgnacji. Dlatego, aby nie stała się ona nieprzyjemnym obowiązkiem, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Do takich prac firma Black & Decker poleca akumulatorowe nożyce na wysięgniku GTC800.
Sekator marki Skil
Opracowanie: Skil
Na podstawie: Skil

Komfortowe przycinanie żywopłotów

Sekator to kolejny produkt, który znalazł się w ofercie narzędzi ogrodowych Skil Urban Series, która skierowana jest dla miłośników ogrodów mieszkających w miastach, gdzie zielona przestrzeń jest zazwyczaj dość ograniczona. Sekator (model 0740) z wydajnym silnikiem o mocy 450 W posiada unikalną funkcją Grip Cut zapewniającą bezpieczne przycinanie pędów i gałęzi.
Nowe nożyce bezprzewodowe w programie narzędzi ogrodowych Skil Urban Series.
Opracowanie: Skil
Na podstawie: Skil

Poręczne i bezprzewodowe nożyce ogrodowe

Poręczne i bezprzewodowe nożyce (model 0750) do przycinania krzewów, małych żywopłotów, a nawet krawędzi trawnika to kolejna propozycja Skil w ramach programu ogrodowego Skil Urban Series. Nożyce wyróżniają się prostym, beznarzędziowym systemem wymiany ostrzy ‘Clic’. Urządzenie jest doskonałą ofertą dla miłośników ogrodów mieszkających w miastach. Sprawdzą się np. przy pielęgnacji kompozycji z krzewów ozdabiających miejski balkon, jak również przy pielęgnacji trawnika.
Nożyce Oleo Mac Multimate
Opracowanie: KONKRET PR
Na podstawie: KONKRET PR

Szykujemy ogród do zimy

Gdy kończy się lato i z drzew zaczynają spadać kolorowe liście to znak, że pora zacząć przygotowania ogrodu do zimy. Każdy ogrodnik wie, jakie niebezpieczeństwo dla roślin niesie ze sobą silny mróz i jak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. W tych czynnościach pomogą specjalistyczne produkty marki Oleo-Mac i Hozelock, dystrybuowane przez firmę Victus-Emak oraz cenne porady ekspertów. Dzięki nim jesienne porządki staną się łatwiejsze, a odpowiednio przygotowane rośliny przetrwają czekające je mrozy.
Ogrodowy zestaw do nawadniania
Opracowanie: ComPress S.A.
Na podstawie: ComPress S.A.

Jesienne nawadnianie ogrodu

Po upalnym lecie czas pomyśleć o usprawnieniu pracy w swoim ogrodzie i uniknięciu sytuacji, gdy rośliny więdły z braku odpowiedniego nawodnienia. Jesień to idealny czas, w którym możemy przejść do działania by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłym roku. Aby Państwa ogród zachwycał swoim pięknem, już dzisiaj powinniśmy zacząć przygotowania do instalacji systemu nawadniania. Jesień i zima to najlepszy czas na wszystkie przemyślenia, porównania produktów i cen oraz przygotowanie planu, a może nawet całego projektu systemu nawadniania.
Dwustronne nożyce do żywopłotu
Opracowanie: Husqvarna
Na podstawie: Husqvarna

Jesienna pielęgnacja żywopłotu

Jesień już za pasem, a to oznacza, że czas właściwie przygotować rośliny w przydomowych zieleńcach. Ochłodzenie, częstsze opady oraz krótsze dni mogą spowodować obumieranie gałęzi i pędów żywopłotów. Dzięki odpowiedniej opiece w dalszym ciągu będą one oazą ciszy, spokoju oraz relaksu. Aby zachować ładny oraz zdrowy wygląd naszego „żywego ogrodzenia” warto wykonać kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.