Zagłówek, chłodziarka, a może poducha – czyli jak wykończyć sofę

Jak wykończyć sofę
Opracowanie: IMS GROUP
Na podstawie: IMS GROUP
Sofa, fotel czy narożnik wymagają, jak wszystko w domu, specjalnej oprawy. W ich przypadku służy ona jednak nie tylko wrażeniom estetycznym, ale przede wszystkim podnoszeniu naszego komfortu podczas użytkowania. O wyjątkowym wzornictwie oraz o najnowszych dodatkach do mebli wypoczynkowych opowiada ekspert HF Helvetia Furniture.

Aranżacje dla wygody
Oczekiwania klientów wpływają bezpośrednio na wprowadzanie innowacji do oferty producentów mebli. Są motorem inspiracji dla projektantów, którzy dzięki temu tworzą meble skrojone na aktualne potrzeby rynku. W tym sezonie ich uwaga skoncentrowała się na dodatkach o funkcjach ergonomicznych, a nawet zdrowotnych. Trendy we wzornictwie natchnęły nas do stworzenia kolekcji wypoczynkowych, w których kluczowym elementem staje się praktyczny użytkowo dodatek, który można opcjonalnie dobrać do mebla tak, by sprostał naszym wymaganiom, dotyczącym komfortu przez duże „K”- opowiada Maciej Melwiński, product manager HF Helvetia Furniture.

Jak wykończyć sofę
Opracowanie: IMS GROUP
Na podstawie: IMS GROUP
Nic więc dziwnego, że naszą uwagę przykuwają kolekcje, które oferują ciekawe akcesoria. W kolekcji Malachit dostępne są funkcje relaksu regulowane manualnie lub elektrycznie. Ponadto ma ona także dodatkowe moduły ze schowkami oraz chłodziarkami, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. Idealne na ciepłe popołudnia i wieczory.

Wypoczynek dla zdrowia
HF Helvetia Furniture tworząc swoje meble, zwraca uwagę na dodatkowe wsparcie pleców oraz przedramion, szczególnie potrzebne tym, którzy w pracy zajmują wymuszoną pozycję siedzącą przy biurku. By od niej właściwie odpocząć głęboki, miękki fotel może nie wystarczyć. Zagłówek o funkcji zbliżonej do samochodowego, w domu zapewnia fantastyczne wsparcie dla głowy, karku, a tym samym pozwala na odprężenie ramion. Kolekcja Amethyst oferuje zagłówki ruchome, jako stały element oparcia, natomiast w zestawach Amber są one propozycją do wykorzystania w opcji przez klienta.

Jak wykończyć sofę
Opracowanie: IMS GROUP
Na podstawie: IMS GROUP
Nie zapominajmy jednak, że i samo oparcie odpowiednio wyprofilowane i dopasowane do sylwetki ciała, pozwala odciążyć odcinek szyjny oraz lędźwiowy kręgosłupa.

Sofa bardzo osobista
Duży wybór akcesoriów do zestawów wypoczynkowych pozwala na indywidualne skomponowanie mebla. Dzięki temu nie tylko patrzy, ale i korzysta się z niego z nieskrywaną przyjemnością. Dziś decyzja o wyglądzie i cechach narożnika, sofy czy fotela zakupionego w salonie zależy nie tylko od samego projektanta, ale i od kupującego – podsumowuje Maciej Melwiński.
Opracowanie: Magdalena Sadowska Gronert
13-05-27 12:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.