Ustka zaprasza wszystkich do spędzenia u nich urlopu proponując pokoje w interesujących cenach, jak też w uroczych lokalizacjach

Plaża w Ustce
Opracowanie: MVolkmann
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki pięknie otaczających nas okoliczności jesteśmy w stanie efektywniej odnowić nasze siły, na czym na pewno nam zależy. Także zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie miejsc jest dla nas interesującą rozrywką, w następstwie tego też w naszych wyszukiwaniach ewentualnego miejsca wypoczynku poszukujemy tylko sprawdzonych miejsc. Doświadczenie pokazuje, że najczęściej decydujemy się na zorganizowanie pobytu w naszym kraju, co oczywiście jest jak najbardziej godne aprobaty. Kołobrzeg jest położony u ujścia rzeki Parsęty i to właśnie tutaj umiejscowiono port morski, z funkcjami: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową. Kołobrzeg ma także własne molo, które osiągając długość 220 m jest najdłuższym żelbetowym molem w naszym kraju. Odpływają stąd małe statki wycieczkowe, które przebywają króciutkie rejsy widokowe.

Znakiem Kołobrzegu jest także latarnia morska, która powstała w miejsce obiektu zniszczonego podczas Drugiej Wojny Światowej. Latarnia ma dwadzieścia sześć metrów wysokości i jest uprzystępniona do zwiedzania. Między molem, a latarnią, wzdłuż miejskiej plaży rozciąga się Bulwar Jana Szymańskiego. Tą morską aleję zbudowano w 1994 r. wymieniając starą, zniszczoną przez huragan. Promenada graniczy z Parkiem Nadmorskim, który jest buforem pomiędzy Dzielnicą Portową, a Uzdrowiskową.

Przy deptaku wznosi się Pomnik Zaślubin Polski z morzem. Należy podkreślić, iż Kołobrzeg jest najogromniejszym kurortem leczniczym na polskim wybrzeżu. W mieście a także w jego okolicach są źródła wody mineralnej, solanki a także pokłady borowiny. Kuracjusze przybywają tu szczególnie w celu leczenia schorzeń układu oddechowego, krążenia i stawów. Kołobrzeska plaża jest zaliczana do najbezpieczniejszych i najdoskonalej zagospodarowanych plaż w Polsce. Jest szeroka i piaszczysta i ciągnie się od ujścia Parsęty i portu, obok latarni morskiej wzdłuż miasta, do parków dzielnicy sanatoryjnej.

Wybierając odpowiednie usługi hotelarskie najbezpieczniej kierować się osądami tylko cenionych, doświadczonych specjalistów oraz rankingami hoteli, które można odnaleźć w zajmujących pismach poświęconych hotelarstwu. Sporo hoteli w kurortach oferuje dodatkowo odpowiednie atrakcje dla dzieci, dzięki którym te nie nudzą się nawet przez chwilę. Należy pomyśleć także podczas planowania wakacji o Mielnie. Noclegi Mielno wcale nie muszą być nieprzeciętnie kosztowne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.