Fajne gry planszowe

Gra o Tron (Game of Thrones)
Opracowanie: Christian T. Petersen
Na podstawie: Planszóweczka.pl
Zabawa jest dla maluchów dość ważnym elementem rozwoju. Rodzice muszą mieć to na uwadze i pozwolić pociechom na zabawową beztroskę. W czasie codziennych zabaw bowiem dziecko poznaje role, jakie w przyszłości będzie pełniło. Na dodatek, jest to też doskonały trening dla jego wyobraźni.

Zestaw gier towarzyskich
Opracowanie: home&you
Na podstawie: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych (http://www.planszoweczka.pl/kategoria/gry-dla-dzieci) są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Jest to raczej błędne myślenie. Obok propozycji dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym.

Niełatwo wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych. Zdecydowanie należy pamiętać, że planszowe gry bitewne tym się mogą różnic od klasycznych szachów bądź go, że nieraz posiadają drobne elementy fabularne, czasem są inspirowane znanymi utworami literackimi lub filmowymi.

Teraz bywają także wzorowane na kultowych grach komputerowych. Gry bitewne, co jest dla nich szczególnie charakterystyczne, nieraz posiadają figurki pełniące właściwe funkcje ( na przykład strzelca) , jak również niektóre obiekty terytorialne – wzgórza, strumienie, grody. Identycznie jak tutaj: planszoweczka.pl/kategoria/gry-bitewne. Niektóre takie gry wyróżniają się specyficzną rozgrywką – często dana jednostka ma swoje własne statystyki, dzięki którym wybrane jednostki poruszają się błyskawicznie, inne wolniej; mogą również zadawać rozmaite obrażenia zależnie od jej rodzaju.

Tak ogromne urozmaicenie powoduje, że w dzisiejszych czasach bitewne planszówki są stworzone nie wyłącznie dla młodzieży bądź dzieci, ale potrafią także dorosłym zapewnić wciągającą, angażującą a, także interesującą zabawę na dużo dni i miesięcy. Ceny gier mogą dosyć się różnić w zależności od wydawcy i miejsca, w którym się je kupuje – dlatego też z pewnością warto być na bieżąco, ponieważ można wówczas znaleźć autentyczne okazje. Wiele ciekawych gier bitewnych , jak również innych gier planszowych można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach gier – dla rozmaitych klientów, zarówno wspaniale zorientowanych w rynku gier, jak i niedoświadczonych graczy, jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ można o dużo ważnych kwestii dopytać sprzedającego. Zdecydowanie należy mieć na uwadze, że już kupioną grę można także często urozmaicić dodatkami, które umieją bardzo silnie wpływać na przebieg partii.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.