Wino w jesionowym uścisku

stojaki na wino
Opracowanie: Legnoart
Na podstawie: http://www.smakprostoty.pl/ext/wyszukiwarka_podstawowa?slowo=Enoteca
Wino, jak wszystko, co istotne na tym świecie, wymaga opieki i troski. By smakowało naprawdę dobrze, nie można go wstawiać na całe dnie do lodówki, mącić, gwałtownie przechylając butelkę. Takie zabiegi na pewno nie wyjdą na zdrowie markowemu, szlachetnemu trunkowi.

Wino, jak wiele ważnych spraw tego świata, wymaga cierpliwości. Więc - by ono samo zrewanżowało się doskonałym bukietem i aromatem za odpowiednią opiekę, trzeba je przechowywać ze znawstwem.
W tym pomagają współczesne wynalazki z winnej dziedziny – stojaki na wino. Stojaki bywają przeróżne, formowane z przednich materiałów, ubrane w nietuzinkowy design. Zawsze jednak pełnią tę jedną i podstawową rolę – dbają o to, by wino odleżało się, dojrzało w najlepszych warunkach.
Temu właśnie służy elegancki, wiszący stojak na wino - Enoteca – włoskiej firmy Legnoart. Enotecę można powiesić na ścianie i przytwierdzić ją pewnie za pomocą dołączonych do zestawu śrub i dwu uchwytów.
Stojak mieści w sobie 10 butelek wina, które, dzięki przemyślnej konstrukcji specjalnie profilowanych otworów, leżą-wisząc na ścianie. Dzięki znajomości praw fizyki, Legnoart stworzył dostojny wiszący stojak na wino. Butelki trzymają się na nim tylko na szyjkach, ale to nie znaczy, że wino może się wyśliznąć.

Taka półleżąca pozycja jest idealna dla wina, gdyż trunek cały czas nawilża korek. W ten sposób do butelki nie przedostanie się powietrze.
Enoteca wykonana jest z bardzo twardego, pięknie profilowanego drewna jesionowego. Dostępne są dwa kolory – naturalny oraz ciemnokawowy.
Kiedy patrzy się na wypełniony butelkami stojak, pojawia się skojarzenie z osadą wioślarzy, którzy pod komendą trenera płynnymi ruchami wioseł walczą o zwycięstwo w szlachetnym sporcie kajakarstwa.
Antonio Lagos i Angela Ladeiro stworzyli wieszako-stojak na wino, który potrzebuje minimum powierzchni. Jest wprawdzie długi, ma 74 cm, ale, z racji faktu, iż wisi na ścianie, jest niebywale praktyczny. Nie zajmie miejsca w piwniczce, czy na ścianie w kuchni. Może też być – z racji pięknego rysunku słoi na jesionowym drewnie – elegancką ozdobą jadalni bądź salonu.
Znawca gustów i potrzeb degustatorów wina, włoska firma Legnoart, prawdziwy mistrz formowania drewna, proponuje swoją Enotecę jako wyjątkowo luksusowy prezent dla kolekcjonerów markowych trunków.

Leżakujący dobre wino w stojako-wieszaku Enoteca, sklep www.smakprostoty.pl, cierpliwie czeka na dojrzewający bukiet aromatycznego trunku.
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
09-08-04 10:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.