Noże
Zestaw noży  kuchennych Twin 1731
Opracowanie: Zwilling
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl

Przepiękne noże na wielką rocznicę

Wyjątkowe, bo kojarzące się z przepełnionymi nostalgią czasami najprzytulniejszej babcinej kuchni noże, zaprojektowane przez znanego designera - Matteo Thun’a - są, o ile można je tak określić, nadzwyczaj nastrojowe. Uroku tym niesłychanie ostrym, znakomitym niczym miecze samurajskie nożom dodają okładziny z hebanu Makassar.
Nóż kuchenny damasceński
Opracowanie: Zwilling
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl

Noże damasceńskie nigdy się nie starzeją

Są na świecie takie noże kuchenne, które czarują od pierwszego obejrzenia, które zapadają w pamięć i które pragnie się mieć w swojej kuchni. Często tak właśnie oddziałują na miłośników wyjątkowych ostrzy noże damasceńskie. Jedyny problem z nimi związany – są dość drogie.
Japońskie noże Chroma
Opracowanie: SmakProstoty.pl
Na podstawie: SmakProstoty.pl

Noże japońskie

Kuchnia to raj wielu z nas. W tym miejscu bardzo istotne są przedmioty którymi się posługujemy. Do odpowiedniego przygotowywania dań często niezbędne są określone przybory kuchenne. Pośród takich właśnie wymienić można noże, które są istotą, biorąc pod uwagę odpowiednie funkcjonowanie w tym rejonie życia i tak naprawdę konieczne do wykonania nawet najzwyklejszej potrawy. Potrawy może i zwykłe, lecz da się robić je specjalnymi przyborami.
Idealny nóż kuchenny
Na podstawie: http://www.samcooks.com

Idealny nóż do kuchni

Atrakcyjne swego czasu także w Polsce zrobiło się spędzanie wieczorów ze znajomymi na wspólnym przygotowywaniu posiłków. To bardzo miły zwyczaj. To doskonała alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a ponadto umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Żeby jednak samo gotowanie było przyjemne warto posiadać w domu dobry zestaw przyborów. Najważniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.
Nóż japoński Deba
Opracowanie: www.SmakProstoty.pl
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl

Smaczne gotowanie z dobrym sprzętem

Popularne swego czasu także w Polsce stało się spędzanie weekendów ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj. To wspaniała alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a dodatkowo umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemne powinniśmy posiadać w domu odpowiedni sprzęt. Najistotniejszy jest nóż. Na przykład solidne noże do steków wcale nie muszą być drogie! A każdy kucharz wie, że dobry nóż do krojenia steków jest niezastąpiony.
Jaki nóż do kuchni wybrać?
Na podstawie: avago.com.au

Jaki nóż do kuchni

Atrakcyjne jakiś czas temu także w Polsce stało się spędzanie wieczorów ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj i cudownie, że wciąż zyskuje na popularności. To doskonała alternatywa dla wspólnych wyjść do knajpki, a przy okazji umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Aby jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemne dobrze jest posiadać w kuchni dobry sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.
Akcesoria Fiskars Functional Form
Opracowanie: Fiskars
Na podstawie: Fiskars

Owocowy zawrót głowy

Wiosną zwiększa się zapotrzebowanie na wita­miny, mikroelementy i antyoksydanty, dlatego warto jeść świeże owoce oraz warzywa. fiskars oferuje zestaw kuchennych akcesoriów do owoców z linii Functional Form, którymi możemy obierać, dzielić na części, kroić, wyciskać, drylować…
Nóż japoński Deba
Opracowanie: Chroma
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl

Japońskie noże do ryb, Deba - mały leksykon noży dla laików, cz. 1

Kultywowana przez Japończyków – mistrzów kuchni – ryba, której odmian znają nieskończoną wręcz ilość, wymusiła na mistrzach kowalstwa, już wiele wieków temu, powstanie specjalistycznego noża o intrygującym kształcie – noża Deba. To jeden z wielu znanych w historii kulinariów przypadków, gdy nóż powstał na swoiste „zamówienie” danego typu kuchni.
Naczynia marki Silit z powłoką Silargan®
Opracowanie: Silit
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl

Naczynia i noże dla alergików – czyli zdrowe gotowanie

Różnorodne postaci alergii to przypadłość coraz częstsza nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Niestety, współczesność pozwalając żyć człowiekowi w ogromnym komforcie, niesie ze sobą równie wiele utrudnień i schorzeń. Nikt tak dobrze, jak alergik nie wie, ile razy w ciągu roku przyjdzie sięgać mu po niosące ulgę leki.
Japońskie noże Chroma
Opracowanie: SmakProstoty.pl
Na podstawie: SmakProstoty.pl

Co laik powinien wiedzieć o japońskich nożach?

Japońskie noże są tak różne od tradycyjnych, znanych Europejczykowi noży, jak różna jest kultura Japonii od rodzimych nam zwyczajów. W Japonii szanuje się nóż, gdyż jego historia sięga tysiącleci wstecz. W Polsce nadal nóż traktuje się jako całkiem pospolity sprzęt do krojenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.