Kwiaty
Rabata kwietna
Opracowanie: bestfor

Szkodniki i choroby - ciągła walka

Szkodniki i choroby to ciągłe zagrożenie dla naszego ogrodu. Jeśli nie stosujemy środków zapobiegawczych, prewencji, natychmiast nie podejmujemy żadnych środków zaradczych skazujemy się na porażkę. Choroba, lub szkodnik opanuje cały nasz teren, cały ogród.
Powojnik
Opracowanie: adulau

Szkodniki powojników

W przypadku powojników, szkodniki zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu w ich hodowli. Specyficzne szkodniki powojników nie występują, a inne popularne w ogrodach szkodniki takie jak mszyce czy przędziorki bardzo rzadko porażają powojniki. Mszyce i przędziorki niezbyt często wybierają sobie powojniki, jeśli mają w ogrodzie dostęp do smaczniejszych roślinek.
malina
Opracowanie: mwri

Kistnik malinowiec

Kistnik malinowiec (Byturus tomentosus) to niewielki, ciemnobrązowy chrząszcz wyjadający pąki kwiatowe na krzewach malin.
Zaobserwowane przez nas robaczywe owoce malin, zasychające i brązowiejące przy szypułce kwiaty oraz żerujące na dnie kwiatowym larwy powinny upewnić nas, iż nasze malinowe krzewy zaatakował kistnik.
Owoce czereśni
Opracowanie: bortescristian

Rak bakteryjny drzew owocowych

Rak bakteryjny drzew owocowych to choroba wywoływana przez polifagiczną bakterię Pseudomonas syringae pv syringae van Hall atakującą między innymi drzewa owocowe. W naszym klimacie rak bakteryjny występuje bardzo często na czereśniach i wiśniach. Choroba typowa jest dla brzoskwini, czereśni, moreli oraz wiśni. Jabłonie i grusze są porażane znacznie rzadziej. Dodatkowo chorobie sprzyjają zimne i zwięzłe gleby.
Powojnik
Opracowanie: adulau

Choroby powojników

Powojniki to idealne rośliny do obsadzania pergoli lub arek. Powojniki, dorastające do 8 metrów długości, należące do rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae) obejmują około 230 gatunków bylin, krzewów i pnączy. Z całą pewnością zaskoczą nas nie tylko przepięknymi, kolorowymi, utrzymującymi się od maja do października kwiatami.
Chryzantema wielkokwiatowa
Opracowanie: Dorcia

Choroby chryzantem

Uprawiane przez nas chryzantemy mogą zostać zaatakowane przez szkodniki lub choroby. Jeśli porażenie objęło roślinę w niewielkim stopniu zawsze warto ją ratować, jeśli chory jest już cały okaz wyrzućmy go.
Jedną z chorób dotykających głównie chryzantemy uprawiane pod osłonami, choć niekoniecznie, jest rdza biała.
Surfinie
Opracowanie: seeks2dream

Surfinie - japoński mix

Surfinie to prześliczne rośliny wyhodowane w Japonii. Aż trudno w to uwierzyć, ale w Europie pojawiły się dopiero pod koniec lat 90 XX wieku. Surfinie to mieszańce powstałe w wyniku krzyżowania różnych gatunków i odmian ogrodowych petunii Petunia spp. przy zastosowaniu osiągnięć inżynierii genetycznej. Pamiętamy, iż nazwa rodzajowa surfinii to petunia, a nazwa Surfinia jest zastrzeżoną nazwą marketingową.
Żółty oleander
Opracowanie: tatters

Żółty oleander

Kwitnący przez całe lato żółty oleander (Thevetia peruviana), aż do późnej jesieni krzew, z długimi (do 7 cm), intensywnie żółtymi kwiatami. Liście długie, lancetowate, przypominające liście oleandra. Ozdobne są również bardzo ciemne, prawie czarne,intensywnie błyszczące owoce.
W czasie letnich miesięcy wymaga stanowiska jasnego i ciepłego, zimowanie powinno być przeprowadzone w pomieszczeniu możliwie jasnym, w którym temperatura nie przekracza 15°C.
Jakaranda mimozolistna
Opracowanie: mauroguanandi

Jakaranda mimozolistna

Jakaranda mimozolistna(Jacaranda mimosifolia) to niezwykły, należący do rodziny bignoniowatych okaz. Przepiękne drzewo rośnie w Brazylii i Argentynie. W ojczyźnie jej imię wymawia się jako nazwę ‘hakharanda', poza językiem portugalskim wymawiana jest jako ‘dzakaranda'. Czasami bywa nazywana drzewem palisandrowym lub drzewem różanym.
Iksja chińska
Opracowanie: The County Clerk

Iksja chińska

Iksja chińska (Belamcanda chinensis) to niezwykła bylina na ciepłe, słoneczne rabaty. Ozdobne są długie, wąskie, soczyście zielone liście i przede wszystkim niezwykłej urody kwiaty umieszczone na pędach wysokości do 1m. Z powodu wielobarwnych centek na kwiatach nazywana jest często kwiatem lamparcim. Kwitnie od początku lata, jesienią wytwarzając podobne do jagód nasiona. Jeżeli wysiejemy je wczesną wiosną - latem możemy cieszyć się następnymi iksjami.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.