Kwiaty
Przycinanie pędów
Opracowanie: robinsan
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/13384589@N00/3491606040/

Cięcie krzewów - część II

Przed nami cięcie krzewów, wytwarzających kwiaty na pędach powstałych w poprzednim sezonie wegetacyjnym. Kwiaty tych krzewów powstają na krótkich pędach bocznych wytwarzanych przez jednoroczny krzew, bądź też już na jednorocznych gałęziach. Do grupy tych krzewów zaliczymy te, rozkwitające wiosną i na początku lata. Znajdziemy tu więc między innymi: budleję skrętolistną, żarnowiec miotlasty i jego mieszańce, żylistki, forsycje, hortensję ogrodową, kolkwicje, jaśminowce..
Cięcie konaru
Opracowanie: e-ogrody.com

Cięcie drzew - podstawy

Co roku wielu ogrodników przeprowadza cięcie róż i innych krzewów ozdobnych z liści, czy kwiatów. Wielu zapomina jednak o cięciu drzew. Wielu nie uważa tego nawet za konieczne. Zakupione w szkółkach pięknie ukształtowane drzewko potrafi jednak odpowiednio nie formowane przybrać brzydki i nieestetyczny kształt.
Formowanie i cięcie w pierwszych latach jest, więc podstawą uzyskania ładnego i pięknie utrzymanego drzewa.
Funkia
Opracowanie: SleepingBear
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/sleepingbear/259327812/

Ogrody półcienia

Większość ogrodowych zakątków, które my sami uważamy za nieoświetlone, tak naprawdę nie tonie całkowicie w półmroku, lecz zacieniona jest jedynie w niewielkim stopniu. Jako półcieniste określamy takie powierzchnie, na których cień budynków lub wysokich roślin kładzie się przez mniej niż połowę dnia. Takiej definicji odpowiadają obszary leżące przy wschodniej lub zachodniej ścianie domu.
Lantana pospolita
Opracowanie: Marce
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/merceblanco/232850720/

Lantana pospolita

Lantana to kilkuletni, zawsze zielony krzew z rodziny werbenowatych, dorastający do 3 metrów wysokości. Lantana to gatunek trujący dla ludzi i zwierząt, wszystkie części rośliny zawierają toksyczne substancje. Pochodząca z Ameryki Środkowej, dziś hodowana jest jako roślina ozdobna. Zaadaptowana przed wielu laty, stała się z czasem uciążliwym chwastem. Wspaniale radziła sobie w wielu zakresach warunków klimatycznych i siedliskowych, obficie rozmnażała się generatywnie i wegetatywnie, łatwo regenerowała się po uszkodzeniach, i skutecznie konkurowała z rodzimymi gatunkami.
Rudbekia
Opracowanie: edshealthtips

Byliny miejsc suchych

Czy możliwe jest posiadanie przepięknego ogrodu na piaszczystej działce, czy posiadając kawałek leśnego terenu porośniętego starymi świerkami będziemy w stanie stworzyć przepiękny zakątek? Czy nieurodzajna, szybko wypłukująca dodatki użyźniające gleba może stać się podłożem pod urokliwą rabatę? Oczywiście! Odpowiednie gatunki i starannie przygotowana gleba rozwiążą wszystkie nasze obawy.
Brzoskwinia
Opracowanie: Emmaline

Cięcie brzoskwini

Jednym z najszlachetniejszych, a zarazem wymagającym specjalnej pielęgnacji drzewem owocowym jest brzoskwinia. Wybór doskonałej odmiany jest zaledwie pierwszym krokiem, kolejne to umiejętne jej przycinanie. Piękne i obficie rodzące drzewo, to efekt prawidłowo wykonywanych zabiegów. Brzoskwinie są jednak bardzo często uszkadzane przez mrozy. W zależności od roku, różny bywa stopień uszkodzeń.
Lubczyk ogrodowy
Opracowanie: foodistablog
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/foodista/3464963458/

Lubczyk ogrodowy

Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinale) to wysoka bylina o zielonożółtych kwiatach. Nasiona lubczyku do inspekty wysiewamy w sierpniu, na miejsce stałe przesadzamy ją w kwietniu następnego roku. W pierwszym roku stworzy dużą rozetę liści o postrzępionych i lśniących blaszkach. W ciągu kolejnych lat wytworzy łodygi kwiatowe dorastające do 2 metrów wysokości.
wazony
Opracowanie: Stelton

W objęciach wazonika

Gest obejmowania i przytulania kogoś mieści w sobie kosmiczną syntezę radości życia, szczęścia, budowania poczucia wyjątkowości i bycia najważniejszym w całym Universum. Archetypową wymowę przytulenia i obejmowania rozumieją, jak nikt inny, kobiety - subtelne, pełne sensualności i wrażliwości na gesty. Dla nich ten dowód bliskości i przywiązania znaczy wiele więcej, niż słowa.
Jagoda kamczacka
Opracowanie: Opioła Jerzy
Na podstawie: wikipedia.org

Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka (Lonicera coerulea var. kamtschatica Sevast.) znana także jako suchodrzew jadalny czy suchodrzew siny jest długowiecznym krzewem owocowym, o kulistym, zwartym pokroju, żyjącym do 35 lat, osiągającym wysokość 1,5-2m. i szerokość 1,5m. W Polsce uprawiane są tylko odmiany uprawne występującego w północno-wschodniej Azji właściwego gatunku.

Metody zwalczania szkodników ogrodów

Każdy z nas wcześniej czy później realizuje swoje marzenia założenia pięknego ogrodu. Niezależnie od tego, jakie rośliny w nim umieścimy, w pewnym momencie mogą one zostać narażone na działanie różnego rodzaju szkodników.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.