Tworzymy kącik książkowy w wymarzonym gniazdku

Wielki dom, gdzie znajdą miejsce przeróżne pomieszczenia, to marzenie każdego z nas. Cudownie byłoby mieć w swoim domu pokój, w którym będziemy oglądać tylko filmy. Takie prywatne kino, z mięciutkimi siedziskami i telewizorem na całą ścianę to marzenie głównie dzieci. Tymczasem nieco starsi chcą zakątka, gdzie mogliby się zrelaksować i w ciszy oddać ulubionemu zainteresowaniu- czytaniu książek. Czy biblioteczka to tylko pobożne pragnienie?


regał na książki
Opracowanie: www.klose.pl
Oczywiście, że tak nie jest. W dowolnym domu jesteśmy w stanie znaleźć cichy kąt, gdzie zaaranżujemy wspaniałe miejsce do czytania ukochanych powieści. Jak będzie ono wyglądało jest uzależnione od przestrzeni, jaką można na naszą biblioteczkę przeznaczyć. Jeśli tylko właściwie wszystko przemyślimy, można sobie zrobić bibliotekę w dowolnym, nawet najmniejszym mieszkaniu.

Po pierwsze, musimy się rozejrzeć naokoło. Jeśli nasze mieszkanie nie było urządzane przez profesjonalistę, z pewnością odkryjemy jeszcze kilka przestrzeni do wykorzystania. Możemy zająć poddasze, jeżeli dysponujemy takim domem. Może to być idealne miejsce dla wypoczynku wśród ukochanych lektur. Wspaniale, jeżeli posiadamy tam okno. Jeszcze jednym ciekawym miejscem może się okazać przestrzeń pod schodami. Zazwyczaj nie wiemy, jak zagospodarować właśnie ten kawałek podłogi. Biblioteczka w tym miejscu to świetny pomysł. Tak naprawdę wystarczą tam tylko regały na książki, mięciutki fotel oraz lampka. I proszę, kącik do czytania już gotowy.

Oczywiście, idealnym rozwiązaniem będzie osobny pokój, który możemy przeznaczyć na taką gabinet z biblioteczką. W sklepach możemy nabyć nawet specjalne meble, za pomocą których można zaaranżować biblioteczkę. Można to uczynić na różne sposoby. Ciekawe wrażenie robią gabinety w przedwojennym stylu, z ciężkimi drewnianymi regałami, staroświeckimi fotelami oraz stylizowanymi lampami. Specyficzną atmosferę takiego miejsca podkreślą dodatki, takie jak zabytkowy globus, czy stara mapa na ścianie. Taka aranżacja sprzyja zatopieniu się w książkach.
13-07-02 12:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.