Kominki oraz szyby samoczyszczące

Szkło kominkowe gięte
Opracowanie: robax.pl
Na podstawie: http://robax.pl/
Kiedy na dworze zaczynają panować coraz niższe temperatury, coraz częściej myślimy o wyborze kominka. Efektywne, dodatkowe źródło ogrzewania, jednocześnie wpływa na wspaniały klimat wnętrza.

Wybierając nowoczesne modele nie musimy redukować jego funkcji do elementu wystroju wnętrza. oferowane przez rozmaitych producentów kominki z płaszczem wodnym oraz wkłady pozwalają nam zastosować, w celu rozprowadzania ciepła, obecną instalację centralnego ogrzewania.

W zależności od przeznaczenia oraz projektu pomieszczenia możemy wybrać odpowiednie wkłady oraz obudowy kominkowe. Począwszy od tych w stylu rustykalnym, poprzez tradycyjne oraz stylowe i nowoczesne. Nie ma to jak wrażanie jakie daje naturalne ciepło paleniska, jednak jeśli z różnych powodów nie możemy liczyć na prawdziwy kominek możemy wybrać odpowiednie wkłady grzewcze, które perfekcyjnie naśladują palący się płomień oraz zapewniają odpowiedni poziom ogrzewania.

Kominki mefisto
Opracowanie: kominki-mefisto.pl
Na podstawie: http://kominki-mefisto.pl
Przy doborze konkretnego modelu dobrze również przejrzeć ofertę szyb do kominka, które muszą być nie tylko odporne na gorąco, ale także proste w utrzymaniu. Wielu producentów chwali szkło kominkowe samoczyszczące, warto jednak mieć świadomość, że muszą one posiadać odpowiednie certyfikaty lub wystarczające gwarancje od producenta.

Ciekawą nowością na rynku jest szkło mirror image, posiadająca lustrzaną powierzchnię, która po rozpaleniu w kominku ognia przybiera postać przezroczystego szkła ceramicznego.


***
Więcej informacji:
Robax.pl - szkło kominkowe, żaroodporne szyby do kominka, ceramiczne panele kominkowe, samoczyszczące i lustrzane;
MEFISTO - kominki Wrocław, obudowy kominkowe, piece wolnostojące, sztukaterie gipsowe.
Opracowanie: Katarzyna Baranowska
11-10-07 14:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.