Atlas
Komin
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Różne oblicza komina

Ciekawie i starannie wykończony komin może stać się ozdobą domu. Zależnie od koncepcji, można użyć do tego celu tych samych materiałów, jakimi wykończona jest elewacja, albo na zasadzie kontrastu, innych. Zawsze jednak, powinny one być trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i wysokiej temperatury.
Pokój łazienkowy
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Kąpiel w salonie

Łazienki w nowo budowanych domach i mieszkaniach coraz częściej zamieniają się w duże pokoje kąpielowe, a nawet salony. Łącząc pożyteczne z przyjemnym, stają się miejscem nie tylko zabiegów higienicznych, ale odpoczynku i relaksu.
Prysznic bez typowego brodzika może mieć dowolny wymiar i kształt
Opracowanie: Shutterstock
Na podstawie: Shutterstock

Lejemy wodę na podłogę

Przy zawrotnym tempie życia, szybki prysznic, to jest to. Ponadto, coraz więcej zwolenników przysparza mu czysta ekonomia - oszczędność. Ostatnio bardzo modne jest minimalistyczne rozwiązanie – prysznic bez typowego brodzika, w którym woda leje się bezpośrednio na podłogę.
Komin
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Komin na poziomie

Właściwie wykonany komin zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort. Powinien zatem być stabilny, odporny na wysoką temperaturę, kwasy i pożar, a nade wszystko musi mieć dobry ciąg.
Szybkosprawne wyroby budowlane
Opracowanie: Grupa Atlas
Na podstawie: Grupa Atlas

Szybko, sprawnie i przepisowo

Życie nieubłaganie nabiera tempa, a ludziom coraz trudniej o cierpliwość. Już nie wystarczy budować dobrze, trzeba jeszcze szybko i sprawnie. Rośnie więc zapotrzebowanie na szybkosprawne wyroby budowlane. Jakie są zalety i pułapki takiego przyspieszania prac?
Jak układać mozaikę
Opracowanie: Grupa Atlas
Na podstawie: Grupa Atlas

Jak układać mozaikę

Uroda mozaiki, jej oryginalność, możliwość tworzenia wymyślnych i niepowtarzalnych kompozycji sprawiają, że ma ona ciągle wielu zwolenników. Układanie jej wymaga jednakże szczególnej wiedzy, umiejętności i staranności.
Schody dodadzą urody
Opracowanie: Grupa Atlas
Na podstawie: Grupa Atlas

Schody dodadzą urody

Schody wewnętrzne coraz częściej wykonuje się z drewna czy metalu. Mimo to, na więcej inwencji pozwala tradycyjny żelbet, ognioodporny i dość tani. Takie schody, same w sobie, do pięknych nie należą, ale to nawet lepiej. Można będzie zmienić je w ozdobę wnętrza, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. To tylko kwestia odpowiedniego wyboru okładziny i pomysłowego jej wykorzystania.
Miejsce na saunę najlepiej wygospodarować w łazience, obok kabiny prysznicowej
Opracowanie: Shutterstock
Na podstawie: Shutterstock

Domowa namiastka spa

O tym, że sauna to relaks i zdrowie oraz sposób na odprężenie i poprawę krążenia, nikogo przekonywać już nie trzeba. To może być taka nasza domowa namiastka spa. Tym bardziej, że o miejsce dla niej w domu wcale nie tak trudno.
Niezmienne zasady wymiany okna
Opracowanie: Shutterstock
Na podstawie: Shutterstock

Niezmienne zasady wymiany okna

Chcę sam wymienić stare okno na nowe. Proszę o podstawowe rady, ponieważ nigdy tego nie robiłem i obawiam się, czy dam sobie radę – pisze pan Stefan Bieszke. Reguły, jakie obowiązują przy wymianie okien, są proste. Oto, pokrótce, o czym warto pamiętać i na co należy zwrócić uwagę.
Tynk natryskowy Cermit MN
Opracowanie: Przemysław Michalski
Na podstawie: Przemysław Michalski

Nowa technologia w budownictwie

Technologia natryskowa miała swój początek w tynkach gipsowych, gdzie ręczne nakładanie zastąpiono nakładaniem przy pomocy agregatu. Ze względu na skrócenie czasu pracy, oszczędność w zużyciu materiału oraz zmniejszenie ilości osób potrzebnych do wykonania prac, technologia natryskowa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród wykonawców i na stałe zagościła na budowach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.