Jakie domy kupujemy?

Ten rok przyniesie istotne zmiany w krajowej gospodarce nieruchomościami. Nowa Rekomendacja S i ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć pozytywnie na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jakie mieszkania czy domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w nadchodzących miesiącach?
Kredyt hipoteczny
Opracowanie: nickname
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/nikcname/4893848354/
Przede wszystkim: niedrogie i mniejsze. Cena za metr kwadratowy zarówno propozycji z rynku pierwotnego, jak i z "drugiej ręki", wciąż jest znaczna. Najnowsze zapisy Rekomendacji S wprowadzają prawdopodobieństwo obniżenia zdolności kredytowej pewnych wnioskodawców, nawet o kilkanaście procent. W wyniku czego będą oni szukali mieszkań mniejszych i tańszych, bądź przeniosą zakup w czasie, czekając na zmniejszenie warunków kredytowych i zebranie odpowiedniej kwoty wkładu własnego.

Ustawa deweloperska, która zacznie być wiążąca z końcem kwietnia, spowodowała reakcję deweloperów już w tej chwili. deweloperzy starają się sprzedać inwestycje już wykończone, aby zacząć realizację nowych inwestycji, zanim ustawa zacznie obowiązywać. Za obniżeniem cen z rynku pierwotnego idą tańsze nieruchomości z drugiej ręki. To dostateczne przyczyny, aby powiedzieć, że początek 2012 roku, może okazać się korzystnym momentem na zakup mieszkania lub domu.

Analitycy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości zauważyli zmniejszenie dynamiki budownictwa indywidualnego. Domy na sprzedaż nie będą więc tak często znajdowały się w prospektach sprzedażowych. Chętni poszukują niewielkich mieszkań, na które otrzymają kredyt. Szacuje się kolejne obniżki cen mieszkań, ponieważ popyt maleje.
Kredyt hipoteczny
Opracowanie: lumaxart
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/
Najwyższe ceny nieruchomości wciąż można spotkać w stolicy. Ogłoszenia odnalezione pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa wskazują, że najwyższe ceny są w Śródmieściu. Przeciętna cena za metr kwadratowy w tym miejscu zawiera się w zależności od raportu, w granicach od 12 tys. zł do 14 tys. zł. Mimo wysokich kosztów mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy sprzedają się bez problemu, ze względu na prestiżową lokalizację i wygodne połączenia komunikacyjne. Wśród kupujących modne są także obszary Ochoty i Mokotowa. To wszystko oferty nieruchomości skierowane do osób posiadających grubszy portfel. Które części miasta wybierają osoby o przeciętnych zarobkach? Najtańsze mieszkania znajdują się na obszarach: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.

Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu związana jest ze zdecydowanie mniejszymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do Warszawy. Bez względu na to lokale oczekują przeciętnie ponad 100 dni na nowego nabywcę. Być może, w obecnej sytuacji, czas sprzedaży będzie jeszcze dłuższy.

Spadającym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości do całkowitego remontu. Zainteresowani przywiązują dużą wagę do jakości wykończenia lokalu, za którą niejednokrotnie oddają wszystkie oszczędności.

Zobacz więcej na blogu o nieruchomościach http://nieruchomosci-mazowieckie.com.pl/!


Sprawdź też

Stan liczbowy nieruchomości w Stolicy Małopolski

Kraków
Opracowanie: Radomir Cernoch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kraków jest miejscowością, do którego stale przybywają nowi ludzie chcący zostać na zawsze, tak, więc rynek nieruchomości jest ciągle bardzo chłonny. W stolicy województwa małopolskiego stale pojawiają się kolejne biura nieruchomości pełne ofert mieszkań pod wynajem lub kupna czy to z drugiej ręki czy też na rynku pierwotnym. Stąd też inwestycje deweloperskie w Krakowie ciągle cieszą się wielkim powodzeniem.
Na podstawie:
12-02-17 14:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.