Dachy
poddasze
Opracowanie: raymond_zoller

„Schody,schody,schody.. Nie mogą schody wyjść nigdy z mody, najtrwalsza to z wszystkich mód...”

Mają miejsce momenty w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w mieszkaniu ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie chcemy zbytecznie wydawać większej sumy pieniędzy na drewniane schody. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.

Jak można wykorzystać ogromny potencjał producenta

Duże doświadczenie naszych fachowców dostrzeone zostało przez zamawiających już dawno. Znakomite przystosowanie do zmieniających się systematycznie oczekiwań klientów na rynku poprzedzone jest zazwyczaj dokładną analizą ich wymagań. Potrzeby konsumentów zmieniają się bardzo prędko, dlatego rekomendowane jest zwrócenie uwagi na świeże oferty. Wykonywane przez nas dachy charakteryzują się wyjątkową jakością oraz znakomitym dostosowaniem do aktualnych potrzeb konsumentów na rynku.
Zielony dach w centrum miasta
Opracowanie: Center for Neighborhood

Dach odwrócony - cechy szczególne i zastosowanie

Dachy odwrócone, zwane również dachami zielonymi, mają współcześnie wielu zwolenników. Tworzone były zresztą już w dawnych czasach. Wówczas funkcję ozdobną z uwagi na piękno hodowanych tam roślin. W ostatnim czasie udowodniono jednak, że takie pomysł może dawać dużo innych pozytywnych następstw.
Komin
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Różne oblicza komina

Ciekawie i starannie wykończony komin może stać się ozdobą domu. Zależnie od koncepcji, można użyć do tego celu tych samych materiałów, jakimi wykończona jest elewacja, albo na zasadzie kontrastu, innych. Zawsze jednak, powinny one być trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i wysokiej temperatury.
Idealny projekt dachu to taki, który łączy ze sobą funkcjonalność z estetyką
Opracowanie: Monier
Na podstawie: Monier

Jak prawidłowo konserwować rynny i krokwie?

Często zapominamy, że rynny to nie dekoracyjny deseń, a niezbędny element każdego domu. To one chronią naszą elewację przed wodą, odprowadzając ją i jednocześnie nie dopuszczając do jej zalewania. Dzięki temu tynki nie odpadają i nie mamy w domu wilgoci, co byłoby konsekwencją ich braku. Żeby prawidłowo spełniały swą funkcję należy odpowiednio o nie dbać. Przegląd jesienią - pozbycie się liści oraz wiosną - sprawdzenie ich stanu po zalegającym wcześniej śniegu, w zupełności wystarczy.
Dach wieńczy dzieło
Opracowanie: Monier
Na podstawie: Monier

Po co komunikacja dachowa?

Komunikacja dachowa to nic innego jak akcesoria służące do poruszania się po dachu. Mam tu na myśli przede wszystkim stopnie i ławy kominiarskie, które mocuje się do dachu za pomocą odpowiednich wsporników. Obydwa elementy wykonuje się głównie z ocynkowanej stali lub wysokogatunkowego aluminium. Stopień kominiarski to element komunikacji dachowej. Pozwala na dojście od wyłazu dachowego do ławy kominiarskiej i każdego innego urządzenia dachowego.
Kominek na dachu
Opracowanie: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.

Kominek na dachu

Dla wielu osób kominek to hasło zarezerwowane dla ogrzewania. To duży błąd, bo kominek, ten najistotniejszy dla prawidłowego funkcjonowania domu, to kominek wentylacyjny. Ten na dachu.
dach
Opracowanie: Röben Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Röben Polska Sp. z o.o.

Dach – najczęściej popełniane błędy

Błędy wykonawcze mogą pojawić się w różnych miejscach – zdarzają się niestety niepoprawnie wykonane czynności tak podstawowe, jak rozmierzenie łat czy montaż akcesoriów dachowych. Problemy sprawiają także miejsca z definicji skomplikowane, np. kosze czy obróbki wokół komina.
Dachówka Tegalit Cisar
Opracowanie: Braas
Na podstawie: Braas

Elegancja na płasko

Dają wielkie możliwości kształtowania połaci dachu, pozwalają uzyskiwać wspaniałe efekty estetyczne, a do tego doskonale sprawdzają się zarówno w budowlach architektury nowoczesnej jak i tradycyjnej. Mowa o … dachówkach płaskich. W ofercie Monier dostępne są zróżnicowane warianty tych niepowtarzalnych dachówek. Zwolennicy betonowych pokryć dachowych mają do wyboru m.in.: doceniany przez architektów całej Europy Tegalit oraz utrzymaną w kształcie karpiówki Revivę.
Dach wieńczy dzieło
Opracowanie: Monier
Na podstawie: Monier

Dach wieńczy dzieło

Spójrzmy na dach inaczej. Spójrzmy szerzej. Spójrzmy przez pryzmat funkcjonalności, ale i estetyki. Dach to znacznie więcej niż tylko pokrycie. Nadaje charakter budowli, przykuwa uwagę i zdobi.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.