„Schody,schody,schody.. Nie mogą schody wyjść nigdy z mody, najtrwalsza to z wszystkich mód...”

Zdarzają się chwile w naszym życiu gdzie kierujemy się nie tyle modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w mieszkaniu ostatnie piętro przeznaczone jest na przestrzeń użytkową, a nie uśmiecha nam się niepotrzebnie wydawać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. W tej sytuacji idealnym wyborem będzie zamontowanie rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.

http://www.roto.budoskop.pl/
Opracowanie: someToast
Na podstawie: http://www.flickr.com
Schody strychowe nie zajmują miejsca gdy nie są rozkładane. Ich dodatkową zaletą jest to, iż bezproblemowo można je założyć w wybranym miejscu, z którego najwygodniej będzie nam dostać się na poddasze. Wszak poddasze to nie tylko i wyłącznie pomieszczenie, które pełni rolę pomieszczenia gospodarczego dla nieregularnie używanych rzeczy, ale w wielu przypadkach stanowi też najlepszą drogę na dach.

Warto pamiętać o tym, że materiał, którym pokryty jest nasz dach może wymagać w naprawy albo konserwacji oraz że wszelkie instalacje na dachu wcześniej trzeba tam założyć, a następnie okresowo sprawdzać i przyjmować kominiarza z coroczną wizytą. Zamiast przy wszystkich tych czynnościach wykorzystywać drabinę i uprawiać wspinaczkę, lepiej zainstalować w dachu wyłaz. Przygotowanie komfortowego dla nas wejścia na strych jest wtedy wymogiem. Możemy oczywiście doprowadzić do niego stałe schody, ale zazwyczaj brakuje na nie wystarczającej wolnej przestrzeni. Ale, nawet w sytuacji gdy przestrzeni jest sporo, przytoczony wcześniej koszt ich wybudowania jest niebagatelny, a jednak szkoda funduszy na coś, czego będziemy używać od czasu do czasu.

Schody strychowe dają nam możliwość zachować i powierzchnię i pieniądze. Dla posiadacza, ich najważniejszym elementem jest drabinka (szczególnie jej konstrukcja). Może być łamana, przesuwna albo nożycowa. O doborze konstrukcji schodów składanych w dużej mierze decyduje wielkość otworu w stropie – im mniejszy, tym mniejsze muszą być schody po złożeniu. Wielkim plusem schodów jest możliwość ich samodzielnego zamontowania. W handlu znajdziemy schody składane do różnej gabarytów pomieszczeń. Dostarczane są zazwyczaj w pełnym, zmontowanym zestawie i potrzebują jedynie montażu w wskazanym miejscu.


Sprawdź też

Który rodzaj materiału wybrać najlepiej przy wstawianiu schodów?

schody
Opracowanie: Rintal Polska
Na podstawie: Rintal Polska
Konstrukcja nowego domu wymaga od nas niejednokrotnie nabycia znacznej ilości wiedzy. Wiele osób, które jest niewykwalifikowanych w tego typu czynnościach, na początku pracy może poczuć się niepomiernie zagubiona. Liczba fragmentów, która musi zostać przez nas koniecznie wybrana jest dość duża, wobec tego też może to stanowić wielkie źródło niepewności. W nowym domu musimy zwrócić ogromnie dużą uwagę na elementy, które będą przez nas dziennie eksploatowane.
14-04-17 15:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.