Podłogi
Nie tylko kafelkami łazienka stoi
Opracowanie: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Na podstawie: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Urządzeni inaczej – nie tylko kafelkami łazienka stoi

Czy najpopularniejsze rozwiązania są najlepsze? Wszyscy urządzający łazienkę swoje pierwsze zakupowe kroki kierują do stoiska z płytkami ceramicznymi. Mimo szeregu zalet i bogatego wzornictwa kafelki, tak jak i naturalny kamień, mają jedną wadę – są zimne w odbiorze. Pozostaje drewno i winyl. Jak te rozwiązania sprawdzają się w trudnych łazienkowych warunkach?
Salon, panele podłogowe imitujące płytki ceramiczne SoftSilent
Opracowanie: Classen
Na podstawie: Classen

Panele podłogowe imitujące płytki

Dobór wykończenia ścian i podłóg to podstawa aranżacji wnętrz. Gama posadzek dostępnych na rynku jest ogromna i wciąż powiększa się o nowości wprawiające w istny zawrót głowy, np. panele podłogowe imitujące płytki czy płytki podłogowe imitujące panele. Do jakich zadań zostały stworzone i po co komu imitacje, skoro można ułożyć podłogę zarówno z płytek ceramicznych, jak i paneli podłogowych?
Opracowanie: tanakawho

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki na podłogę?

W czasach teraźniejszych producenci polecają nam różne płytki. Wybór jest ogromny począwszy od faktury kończąc na barwach i odcieniach płytek. Do małych pomieszczeń należy dopasować płytki jasne, które optycznie je zwiększą. Do miejsc wąskich zalecane jest użycie płytek podłużnych, które optycznie je wydłużą. Tymczasem, gdy nasze pomieszczenie jest duże możemy zastosować ciemniejsze płytki o wyrazistych wzorach. Dzięki temu możemy urządzić dane pomieszczenia tak jak to sobie wyobraziliśmy.
Aranżacja z drzwiami Malawi
Opracowanie: INVADO
Na podstawie: INVADO

Wnętrze z nutą orientu

Japońska estetyka czerpie garściami z natury. Na tle innych orientalnych stylów wyróżnia ją prostota i powściągliwość. Jej oryginalny charakter sprawdzi się świetnie w nowoczesnym wnętrzu.
Deska barlinecka na ogrzewaniu podłogowym
Opracowanie: Barlinek S.A.
Na podstawie: Barlinek S.A.

Deska barlinecka na ogrzewaniu podłogowym

Systemy ogrzewania podłogowego są coraz częściej stosowane jako główne lub pomocnicze w przypadku ogrzewania pomieszczeń. Do powszechnie stosowanych należy ogrzewanie wodne oraz elektryczne w postaci mat grzewczych. Poniżej kilka faktów, które warto znać, gdy planujemy położenie podłogi drewnianej na jednym z wymienionych systemów.
pokój dziecka
Opracowanie: TORLYS
Na podstawie: TORLYS

Podłoga do pokoju dziecka

Jesteś mamą niemowlaka, a może kilkuletniego malucha, którego rozpiera energia? Zastanawiasz się, jaki materiał wybrać na podłogę, gdy twoje dziecko harcuje na niej do woli nie oszczędzając przy tym swoich kolan? Rozwiązanie jest proste - podłogi korkowe TORLYS.
Prysznic bez typowego brodzika może mieć dowolny wymiar i kształt
Opracowanie: Shutterstock
Na podstawie: Shutterstock

Lejemy wodę na podłogę

Przy zawrotnym tempie życia, szybki prysznic, to jest to. Ponadto, coraz więcej zwolenników przysparza mu czysta ekonomia - oszczędność. Ostatnio bardzo modne jest minimalistyczne rozwiązanie – prysznic bez typowego brodzika, w którym woda leje się bezpośrednio na podłogę.
Szybkosprawne wyroby budowlane
Opracowanie: Grupa Atlas
Na podstawie: Grupa Atlas

Szybko, sprawnie i przepisowo

Życie nieubłaganie nabiera tempa, a ludziom coraz trudniej o cierpliwość. Już nie wystarczy budować dobrze, trzeba jeszcze szybko i sprawnie. Rośnie więc zapotrzebowanie na szybkosprawne wyroby budowlane. Jakie są zalety i pułapki takiego przyspieszania prac?
Schody dodadzą urody
Opracowanie: Grupa Atlas
Na podstawie: Grupa Atlas

Schody dodadzą urody

Schody wewnętrzne coraz częściej wykonuje się z drewna czy metalu. Mimo to, na więcej inwencji pozwala tradycyjny żelbet, ognioodporny i dość tani. Takie schody, same w sobie, do pięknych nie należą, ale to nawet lepiej. Można będzie zmienić je w ozdobę wnętrza, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. To tylko kwestia odpowiedniego wyboru okładziny i pomysłowego jej wykorzystania.
Ogrzewanie podłogowe
Opracowanie: DEVI, Grupa Danfoss
Na podstawie: DEVI, Grupa Danfoss

Fakty i mity na temat elektrycznego ogrzewania podłogowego

„Na temat elektrycznego ogrzewania podłogowego panuje wiele mitów, m.in. że jest to rozwiązanie drogie, awaria wymaga zerwania całej podłogi, a montaż jest możliwy tylko pod terakotą.” – mówi Zbigniew Gałązka, Manager Produktu DEVI. „Jako producent takich systemów, chcemy dostarczyć klientom rzetelnej wiedzy niezbędnej do wyboru optymalnego systemu ogrzewania domu.” – dodaje.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.