Fachowe nagrywanie z powietrza.

Fotografia z lotu ptaka
Opracowanie: Roman Boed
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy myślimy o robieniu zdjęć to przychodzi nam do głowy fotografia robiona dobrym aparatem przez osobę, która stoi na tym samym poziomie gdzieś niedaleko nas. Ostatnimi czasy myślimy też o zdjęciach , które są robione z ręki. Ale pewnym osobom przychodzą do głowy również zdjęcia z powietrza. Zdjęcia tego typu są robione od długiego czasu przez ekipy filmowe, ale obecnie sporo się zmieniło. Aparat ten jest sterowany radiowo i może realizować fotografie praktycznie pod wszystkimi kątami.

Balonem helowym można wykonywać zdjęcia z góry (sprawdź: http://magiceye.com.pl/filmowanie-z-powietrza) z wysokości już od 5 do 150 m. Co bardzo ważne za pomocą balonu można bez problemu fotografować miasto bo nie obowiązuje go zakaz lotów nad terenem zabudowanym. Balonu helowego da się jednakże używać przy bezwietrznej pogodzie lub przy małym wietrze. Podczas wietrznej pogody doskonale natomiast może sprawdzić się latawiec. Wiele przedsiębiorstw fotograficznych specjalizujących się w realizowaniu zdjęć z góry używa nośników zaprojektowanych dla własnych potrzeb i nierzadko własnej produkcji.

Są to rozmaitego rodzaju drony bezzałogowe: wielowirnikowce. Mogą one dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Montaż nie powinien zrobić nam żadnego kłopotu, ponieważ do kompletów dołączana jest precyzyjna instrukcja. Zweryfikuj tylko, jaki udźwig ma interesujący cię quadrocopter, aby nie okazało się, iż nie udźwignie określonej kamery. W ten sposób bowiem mógłbyś jedynie narazić się na dodatkowe koszty, jakich lepiej jest uniknąć.

Jakie walory mają quadrocoptery? Poza rewelacyjnymi ujęciami i prostym montażem kamery jest to możliwość szybkiego namierzenia quadrocoptera, jeśli stracimy go z oczu. Zobacz: http://magiceye.com.pl/project/1692/. GPS pozwala na szybki powrót quadrokoptera z miejsca, z którego wystartował, toteż nie musisz niepokoić się, że ulegnie awarii i znajdzie się w całkowicie innym miejscu, w jakim ciężko będzie ci go znaleźć. Martwisz się, iż to zbyt drogie urządzenie dla ciebie? Jego cena wcale nie jest duża, a rezultaty, jakie można dzięki niemu uzyskać, są niewątpliwie warte poniesienia tych kosztów. Wykorzystując quadrokopter można ekspresowo podnieść swoje kwalifikacje oraz wprowadzić nową usługę do swojej oferty, co na pewno przyciągnie do ciebie nowo grono zainteresowanych, choćby Młodą Parę, która liczy na niezwykłe ujęcia ze swojego najpiękniejszego dnia w życiu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.