Zawód detektyw – jakie akcesoria posiadają dzisiaj do dyspozycji osoby, jakie pracują w ten sposób i czemu są one tak popularne?

długopis szpiegowski
Opracowanie: Joe Haupt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wraz z postępem sieci komórkowych pojawiło się zagadnienie, czy byt krótkofalówek nie został zagrożony. Rzeczywiście tak jest, że w następstwie teraźniejszej telefonii komórkowej można się o wiele łatwiej komunikować z innymi ludźmi. Praktycznie zasięg sieci komórkowych rozpościera się niemalże nad całą naszą ojczyzną. W obliczu tego ważnym wydaje się zapytanie o sens wytwarzania krótkofalówki. Agencje detektywistyczne oferują też poszukiwania zaginionych. Detektywi świetnie zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie sprzęt, którego używają, pozwala im na wykonywane pracy z dobrymi efektami, w związku z tym z reguły troszczą się o to, żeby być na bieżąco z różnego rodzaju nowinkami.

Jakimi akcesoriami dysponują współcześnie osoby, które pracują w charakterze detektywów? Z jakiego względu cechują się one tak dużą popularnością?
obraz z ukrytej kamery
Opracowanie: Alan Cleaver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo szybko możemy nabyć sprzęt szpiegowski w Internecie. Kamera szpiegowska schowana w bardzo różnych przedmiotach jest w pełni niewidoczna. Ciekawym rozwiązaniem są ukryte kamery w przedmiotach do pisania. Jeżeli chcemy zarejestrować np. to, co dzieje się w domu kiedy nas w nim nie ma, położony na blacie długopis nie zwróci niczyjej uwagi. Najkorzystniej sprawdzają się urządzenia posiadające detektor ruchu.

Dzięki temu kamera szpiegowska w długopisie zacznie działać dopiero w momencie, w którym odczuwalny będzie ruch. To daje pewność, że urządzenie nagrywające nie rozładuje się przed nagraniem ważnego zdarzenia. Następnym interesującym przedmiotem jest zegarek z kamerą. Przykładem może być chociażby długopis z kamerą 1280x960 HD. Z jakiego powodu? Długopis to normalny przedmiot, który posiada w sumie każdy, dlatego nie jest on podejrzany. Mała kamera, która jest zamontowana w długopisie ułatwia zbieranie dowodów w prowadzonej sprawie tak, aby osoby postronne nie zorientowały się, że są nagrywane.

Takie samo zadanie pełnią kamery samochodowe. Ten rodzaj kamer zresztą jest coraz częściej używany także przez normalnych kierowców, żeby w razie kolizji mieć dowód na to, kto faktycznie jest winowajcą. W pracy detektywa przydają się też zegarki szpiegowskie. Ponieważ technika poszła do przodu, coraz częściej mamy szansę wykorzystywać z niewielkich sprzętów, które powinny nam usprawnić życie. Tak jest w sytuacji urządzenia, którym jest kamera samochodowa. Dzięki niej mamy szansę nagrywać wszystko, co ma miejsce podczas naszej jazdy, zatem w razie stłuczki, bez problemów możemy udowodnić, po czyjej stronie istnieje wina.

Świetnie spisuje się wtenczas gdy nie posiadamy żadnych świadków, a nasze słowo jest przeciwko słowu drugiego kierowcy, zwłaszcza jeśli to my uderzyliśmy w niego, choć on specjalnie wyreżyserował calutkie wydarzenie. Kamera zezwoli na uniknięcie różnych wątpliwości. Ten ciągły rozwój technologii sprawia, że urządzenia robią się coraz mniejsze, a więc łatwiej jest je schować, przez to też w naszym życiu znacznie częściej pojawiają się np podsłuchy Są one zakładane w telefonach, w różnorakich miejscach w domu, a to po to, aby pozostali mieli szansę nas podsłuchiwać i dowiadywać się co się u nas dzieje. Montują je nieuczciwi konkurenci, ale również partnerzy, którzy podejrzewają druga stronę o zdradę oraz pragną mieć dowód. Te urządzenia stają się znacznie mniejsze, dlatego znacznie ciężej można je zauważyć. Detektywi w dodatku dysponują zaawansowanymi podsłuchami, które mają tak niewielkie rozmiary, że można je bez problemu zamontować w niewidocznym miejscu, by osoba która jest podsłuchiwana nie mogła się zorientować.
15-09-14 06:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.