Jakie wybrać lampy do salonu

Jesteśmy przyzwyczajeni do lamp sufitowych i chyba takie wybieramy powszechnie. Mały pokój dzienny oświetlony w tego typu sposób zgubi własną głębię i okaże się, że jest ciemny. Jak zaplanować oświetlenie?
lampy
Opracowanie: Technolux
Na podstawie: Technolux
Oświetlenie salonu ma za zadanie dać możliwość odpocząć gościom, którzy w nim przebywają. Popularne długie lampy w samym środku powały wybornie komponują się z wnętrzami dużych kamienic. Nieotwarte klosze sprawiają wrażenie zmniejszonej powierzchni, a na takie coś nie mogą pozwolić sobie mieszkańcy niewielkich blokowych mieszkań.

Światło na sufit Lampy przeznaczone do pokoju głównym trzeba obrócić na sufit. Najsensowniejszym wyborem są zatem żyrandole z kloszem otwartym do góry. Takie oświetlanie dodaje wysokości niewielkim salonom. Efekt ten potęguje również biały kolor sufitu i jasny ścian. Jeśli pomieszczenie posiada nieregularny kształt, trzeba oświetlić krótsze ściany: przymocowane do ścian lampy lub otwarte kinkiety zmieniają proporcje w salonie. Ciasne wnętrza można poszerzyć właśnie w ten sposób.

Porządek Aranżacja światła w niewielkim pokoju potrzebuje porządku – bałagan nie jest najlepszy. Optymalnie jest więc zaplanować swoistą strategię i zainstalować dokładnie te same oprawy lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy bywają najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że koszt nie obniża ich jakości.

Sprawdź też

Solidny magazyn z lampkami

lampa wisząca
Opracowanie: Technolux
Na podstawie: www.technolux.pl
Szukając dobrego oświetlenia należy zawsze zastanowić się nad kilkoma czynnikami, jakie decydują o tym, jaki typ światła będzie najlepszy w określonej sytuacji. Na pewno należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie pomieszczenie chcielibyśmy oświetlić. Zupełnie inny typ lamp zakupimy, jeżeli ma to być lampa centralna oświetlająca cały pokój, albo jeżeli lampa potrzebna jest do oświetlenia tylko jakiejś małej przestrzeni, blatu stołu czy wystawy.


lampa, ozdobna lampa
Opracowanie: David Costa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lampy ozdobne Lampy stojące przy kanapach to właściwie najważniejszy detal w pokoju dziennym. Dzięki nim możemy spokojnie przeglądnąć książkę, delektując się popołudniową herbatą. Trzeba skompletować takie, które umożliwiają regulację kąta padania światła oraz wysokości, dzięki czemu można delektować się lekturą w jakiej chcesz pozycji. Lampa rzecz jasna koniecznie musi współgrać z wnętrzem i nawiązywać do jego wystroju, ale należy również pamiętać, że właśnie ona sama jest niezwykle istotną dekoracją.

Kinkietyprzywołują mieszane przemyślenia, głównie ze względu na to, że kojarzą się z kiczowatymi, jasnymi lampami z przesadną ilością wzorków. Nowoczesne oświetlenie wydaje się inne i nawet przeciwnicy kinkietów będą w stanie znaleźć coś dla siebie, przeczytać tutaj
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.