Bajkowy ogród dzięki oświetleniu ogrodowemu.

Wszyscy miłośnicy pióra Frances Hodgson Burnett mieli zapewne nie raz i nie dwa w ręku jedną z jej najpiękniejszych opowieści zastanawiających klasykę literatury pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary znajduje drzwi do opuszczonego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis budzącej się przyrody, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można się bawić. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest także jego zagospodarowanie. Aby przemienić swój tajemniczy ogród na ogród z bajki, powinniśmy wybrać do niego pasujące oświetlenie ogrodu.
ogród
Opracowanie: www.elswar.pl
Na podstawie: www.elswar.pl
Lampa ogrodowa potrafi stworzyć właściwy klimat, zwłaszcza w letnie wieczory, kiedy wolniej robi się ciemno. Oświetlenie ogrodów to już rzecz powszednia przy każdej posesji. Projektując budynek czy projektując ogród nie powinno się zapomnieć o dodaniu lamp. Rodzajów oświetlenia jest wiele, że bez kłopotu każdy znajdzie coś dla siebie (propozycja lampek led). Począwszy od standardowych lamp przez stylowe reflektory ogrodowe na imitujących dekoracyjne słupki skończywszy. Wszystkie one ułatwiają korzystanie z ogrodu zmierzchu. Wieczorne spotkania na świeżym powietrzu będą niebywale lepiej wspominane przy blasku lampek ogrodowych niż gdyby miały trwać w sztucznym świetle z wnętrza domu.

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL
Nowością są lampy ogrodowe led. Ich pozytywną cechą jest mniejszy pobór prądu, a w konsekwencji niższe koszty. Można je kupić w większości hurtowni i zachwycają swoim kształtem. Furorę robią lampy w kształcie eliptycznych bryłek. Bez względu na porę roku, są godną podziwu ozdobą podjazdu i rewelacyjnie pasują do zielonych elementów ogrodu. Z oddali wyglądają jak kamienne ozdoby.

Przy wyborze oświetlenia pamiętajmy jednak nie tylko o tym co ładne, ale również sprawdzajmy o wykonanie. Lampy ogrodowe doświadczają różnych warunków temperatur i aby dobrze spełniały swoją funkcję, trzeba o nie odpowiednio zadbać.


Sprawdź też

Solidny magazyn z lampkami

lampa wisząca
Opracowanie: Technolux
Na podstawie: www.technolux.pl
Szukając dobrego oświetlenia należy zawsze zastanowić się nad kilkoma czynnikami, jakie decydują o tym, jaki typ światła będzie najlepszy w określonej sytuacji. Na pewno należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie pomieszczenie chcielibyśmy oświetlić. Zupełnie inny typ lamp zakupimy, jeżeli ma to być lampa centralna oświetlająca cały pokój, albo jeżeli lampa potrzebna jest do oświetlenia tylko jakiejś małej przestrzeni, blatu stołu czy wystawy.
13-04-29 13:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.