Fundamenty
budowa domu
Opracowanie: Marttin Pettit
Na podstawie: http://www.flickr.com

Garść Poradnik dla stawiających swój pierwszy domostwo!

Trochę porad dla pragnących nareszcie zabudować swoją działkę. Bo wiadomo - jeżeli mamy działkę, praktycznie stworzoną pod wybudowanie domu, byłoby bezsensowne, gdybyśmy mieli zrezygnować z owego celu. Ostatnio wielu ludzi w naszym kraju lekko się obawia kredytu na budowę domu, z wiadomych powodów, ale w zasadzie nadal nie brakuje śmiałków. Tacy śmiałkowie są tak naprawdę zwycięzcami! Jednak i tak definitywnie każdego człowieka muszą zainteresować porady, które zostaną zaraz przytoczone!
budowa tarasu
Opracowanie: LIBET
Na podstawie: LIBET

Samodzielne prace budowlane - gdzie znaleźć rady fachowców?

Stawianie budynku to ciężka sprawa, do której należy zatrudnić najlepszych fachowców. Kluczowe są rzecz jasna stabilne fundamenty budynku. ściany także muszą być trwałe i zapewniać bezpieczeństwo. Dach powinno zabezpieczać przed deszczem. Gdy już ekipa budowlana skończy swoje dzieło, kolej na inny ważny krok, czyli wykańczanie budynku.
Opracowanie: Bud-Mar Investment

Stawiamy nowy dom

Każdy kojarzy przysłowie o tym, co musi czynić prawdziwy mężczyzna w trakcie swojego życia. Powołanie na świat syna nie bywa jakimś gigantycznym problemem, a raczej przyjemnym zadaniem. Zasadzenie drzewa również nie powoduje szczególnych problemów, należy po prostu udać się do magazynu ogrodniczego i namierzyć dobrą lokalizację do wsadzenia rośliny. Problemy pojawiają się, gdy konstruuje się rodzinny dom.
Szalowanie boczne fundamentów.
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Najważniejszy jest fundament

Tylko patrzeć, kiedy po długiej i srogiej zimie ruszy sezon budowlany. Jak kraj długi i szeroki, ruszą koparki, z ziemi powoli zaczną wyrastać fundamenty. Dobrze wybudowane gwarantują stateczność domu i bezpieczeństwo jego mieszkańców.
Murowanie ścian z cegieł klinkierowych
Opracowanie: ATLAS
Na podstawie: ATLAS

Solidne ściany murowane

Ściany murowane – znaczy solidne. Mają one chronić mieszkańców przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, powinny zatem być wytrzymałe. Warto wiedzieć, z jakich materiałów je wykonać i jakie zastosować zaprawy.
fundamenty
Opracowanie: Bruk-Bet®
Na podstawie: Bruk-Bet®

Pustaki szalunkowe do murowania ścian fundamentowych

Użycie pustaków szalunkowych pozwala szybko i przy niewielkim nakładzie kosztów wykonać jedne z kluczowych dla nowopowstającego budynku prac – wzniesienie ścian fundamentowych. Pustaki szalunkowe firmy Bruk-Bet® swoje zastosowanie znajdują również w innych rodzajach przegród budowlanych wykonywanych w przyziemiu budynku.
Dobra pora na wylanie fundamentów
Opracowanie: Fama PR
Na podstawie: Fama PR

Dobra pora na wylanie fundamentów

Sezon wiosenny to idealny czas na rozpoczęcie budowy wymarzonego domu, szczególnie, jeśli zimą załatwiliśmy niezbędne formalności. Wraz z pierwszym powiewem wiosny na naszej działce powinny pojawić się fundamenty. Jak prawidłowo dobrać ich rodzaj, aby były solidne i wytrzymałe, radzi Bartłomiej Zięba ekspert firmy ES Polska.
Każdy dom powinien mieć solidne fundamenty – wówczas przetrwa długie lata
Opracowanie: Wolf System Sp. z o.o.
Na podstawie: Wolf System Sp. z o.o.

Rola fundamentów w domach jednorodzinnych

„Dom powinien mieć solidne fundamenty” – z takim stwierdzeniem spotykał się niemal każdy z nas. Decydując się na postawienie domu, zdanie to usłyszymy wielokrotnie - od projektantów i architektów, członków ekip budowlanych, a nawet laików w kwestii budownictwa. Jaką rolę jednak pełnią fundamenty w domu i czy rzeczywiście są one takie ważne, wyjaśnia Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System Sp. z o.o.
izolacja przeciwwilgociowa schemat
Opracowanie: Agnieszka Bykowska
Na podstawie: www.Projektoskop.pl

Izolacja przeciwwilgociowa

O jakości inwestycji decyduje wiele czynników, między innymi rodzaj materiałów budowlanych i doświadczenie wykonawców. Trwałość obiektu to przede wszystkim fundamenty i konstrukcja. Aby mury były zdrowe przez wiele lat należy zadbać by izolacja wodochronna została prawidłowo wykonana. To bardzo istotne, ponieważ zabezpiecza obiekt przed warunkami atmosferycznymi oraz działaniem zmiennych stosunków wód gruntowych.
folia
Opracowanie: Den Braven
Na podstawie: Den Braven

Folia kubełkowa do izolacji fundamentów

Odpowiednie zabezpieczenie fundamentów przed działaniem wody, jest bardzo istotne z punktu widzenia późniejszej eksploatacji domu. Jednak warstwa bitumiczna nałożona bezpośrednio na ścianę również potrzebuje ochrony, którą zapewnić może folia kubełkowa firmy Den Braven.

Choć ziemia wokoło naszego domu wydaje się nieruchoma, to jednak są to tylko pozory. W rzeczywistości grunt cały czas pracuje, nawet jeśli dla nas jest to całkowicie niewyczuwalne...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.