Ogrzewanie
Grzejniki
Opracowanie: Instal-Projekt
Na podstawie: Instal-Projekt

Ogrzewanie nie musi być nudne

Ci wszyscy, którzy na wiosnę są spragnieni zmian i mają siły na generalny remont, powinni rozważyć zastosowanie nietypowego ujścia dla swojej twórczej pasji i wybrać do domu… nowy grzejnik. grzejniki przeszły długą drogę od żeliwnych kaloryferów do dzieł sztuki użytkowej i obecnie są pełnoprawnym elementem dekoracyjnym, który może dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a czasem stać się jego wiodącym elementem.
Deska barlinecka na ogrzewaniu podłogowym
Opracowanie: Barlinek S.A.
Na podstawie: Barlinek S.A.

Deska barlinecka na ogrzewaniu podłogowym

Systemy ogrzewania podłogowego są coraz częściej stosowane jako główne lub pomocnicze w przypadku ogrzewania pomieszczeń. Do powszechnie stosowanych należy ogrzewanie wodne oraz elektryczne w postaci mat grzewczych. Poniżej kilka faktów, które warto znać, gdy planujemy położenie podłogi drewnianej na jednym z wymienionych systemów.
Kominek Cassado z obudową Optiflame
Opracowanie: Optiflame
Na podstawie: Optiflame

Wnętrze w twoim stylu, czyli sposób na modną aranżację z kominkami

Aranżacja mieszkania to zajęcie czasochłonne i trudne, jednak przynoszące wiele satysfakcji. Plany, które do tej pory obecne były jedynie w sferze wyobrażeń oraz na szkicach projektowych nabierają bowiem realnych kształtów, a wykreowana przestrzeń staje się miejscem przyjaznym domownikom.
Grzejnik kanałowy Aquilo
Opracowanie: Purmo
Na podstawie: Purmo

Nowe bardziej wydajne grzejniki kanałowe

Marka Purmo wprowadziła zmiany konstrukcyjne w grzejnikach kanałowych Aquilo. Nowe grzejniki kanałowe Aquilo osiągają wyraźnie wyższe moce grzewcze, przy zachowaniu poprzednich wielkości. Grzejniki kanałowe Aquilo przeznaczone są do montażu w podłogach ogrzewanych pomieszczeń. Szczególnie polecane są do pomieszczeń przeszklonych.
ogrzewanie podłogowe
Opracowanie: Elektra
Na podstawie: Elektra

Ciepło z podłogi

Przyjemne ciepło ogrzewające nasze stopy zaraz po wyjściu z kąpieli czy wstaniu z łóżka to niewątpliwie komfort, o którym marzy większość z nas. Przewody grzejne UltraTec firmy Elektra pozwolą nam zamienić to marzenie w rzeczywistość.
Pomieszczenie, które oddycha
Opracowanie: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications

Czas na wiosenne zmiany w domu

Po kilku miesiącach mroźnej i śnieżnej zimy, wreszcie przyszła wiosna. Choć temperatura za oknem nie przywodzi jeszcze na myśl typowo wiosennej aury, nieśmiałe słońce i zapowiedzi synoptyków zdają się już ją zwiastować.
Początek wiosny to dobry czas na wszelkie porządki, remonty i zmiany w naszych domach i mieszkaniach. Niektórzy zabiorą się za odświeżanie i malowanie ścian, mycie okien, sprzątanie w ogrodzie czy w garażu, inni natomiast zaczną podsumowywać dobiegający już końca sezon grzewczy.
schemat
Opracowanie: Nateo
Na podstawie: Nateo

Jak działa pompa ciepła?

Jedną z decyzji, jaką musimy podjąć już na etapie projektowania własnego domu jest wybór systemu ogrzewania. Coraz częściej alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych stają się pompy ciepła. Dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję?
Ogrzewanie podłogowe
Opracowanie: DEVI, Grupa Danfoss
Na podstawie: DEVI, Grupa Danfoss

Fakty i mity na temat elektrycznego ogrzewania podłogowego

„Na temat elektrycznego ogrzewania podłogowego panuje wiele mitów, m.in. że jest to rozwiązanie drogie, awaria wymaga zerwania całej podłogi, a montaż jest możliwy tylko pod terakotą.” – mówi Zbigniew Gałązka, Manager Produktu DEVI. „Jako producent takich systemów, chcemy dostarczyć klientom rzetelnej wiedzy niezbędnej do wyboru optymalnego systemu ogrzewania domu.” – dodaje.
Pompa ciepła typu SmartPlus
Opracowanie: NATEO
Na podstawie: NATEO

Dom z pompą ciepła

Wyczerpywanie się zasobów węgla, gazu i ropy naftowej oraz troska o środowisko naturalne sprzyja powstawaniu rozwiązań wykorzystujących naturalne źródła energii. Jedną z technologii, która ma szansę zrewolucjonizować w najbliższym czasie polski rynek instalacji grzewczych są pompy ciepła.
Grzejniki PURMO w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych
Opracowanie: PURMO
Na podstawie: PURMO

Sprawdzone rozwiązanie do niskotemperaturowych systemów grzewczych

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej, nowo budowane i modernizowane budynki muszą spełniać wymagania dotyczące coraz niższego zapotrzebowania na energię. Prowadzi to do coraz powszechniejszego stosowania najnowszych osiągnięć w technologiach pozyskiwania energii z różnych źródeł, jak chociażby: gruntowych lub powietrznych pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kondensacyjnych kotłów gazowych i olejowych o wysokiej sprawności.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.