Budowa
geodeta w pracy
Opracowanie: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawsze trzeba wszystko dokładnie zmierzyć

Jeżeli pragniemy wykopać fundamenty, albo robić na swoim podwórku studnię, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, iż tego rodzaju działania mają szansę naruszać strukturę gleby, a co się z tym łączy, mają szansę prowadzić do jej obsuwania się, co stanowić będzie dla nas wielkie niebezpieczeństwo. Dlatego właśnie przed zaczęciem jakichś prac powinniśmy wynająć właściwą osobę, która sprawdzi dla nas to wszystko i w dobry sposób będzie kierowała naszymi czynnościami.
Budowa nowego osiedla
Opracowanie: Roman Boed
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wykonanie szalunk z płytami szalunkowymi

Deskowanie odmiennie szalunek, jest chwilową strukturę stworzoną na ogół z drzewa względnie drewnianych tafli niskiej klasy drewna, jednak zdarza się też używać fragmenty metalowe. Dzięki szalowaniu wylewana zawiesina osiąga stosowny układ i świeży cement nie rozlewa się za sfera szalowania, a cała wylewka osiąga stosowny układ do momentu jej scalenia.
dom
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.

Kupno domu we Wrocławiu – co należy wiedzieć?

Budując dom we Wrocławiu warto mieć na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, mimo że oczywiście to właśnie one mają obecnie ogromne znaczenie, ale też na praktyczność wykorzystywanych rozwiązań. Dotyczy to również drzwi. Wrocławski rynek odznacza się obecnie bogactwem podobnych wyrobów. Oferowane są między innymi drzwi drewniane, z tańszych sklejek lub przesuwne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi szklane. Można je kupić bez wątpienia w większości sklepów, opcjonalnie zamówić od razu u specjalisty, jakim jest szklarz. Należy jednakże bezwzględnie pamiętać, że takie rozwiązanie ma wady oraz zalety.
łazienki, łązienka, armatura sanitarna
Opracowanie: William Warby
Na podstawie: http://www.flickr.com

Urządzanie łazienki - wanna czy kabina prysznicowa?

Budowa własnego domu to prawie dla każdego bardzo silne przeżycie. Niejednokrotnie mocno elektryzującym momentem jest wybieranie akcesoriów do swojego domu. O ile jednak zwykle mocno skupiamy się na wystroju salonu, o tyle niejednokrotnie zapominamy o tym, że równie dobrze można urządzić łazienkę.
rusztowania
Opracowanie: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprawdźmy co będzie niezbędne

Kiedy decydujemy się na ocieplenie swojego domu, lub chcemy wstawić okna, lub zmienić coś na dachu, to bez wątpienia pragniemy mieć pewność, że w momencie wypełniania tych wszystkich robót jesteśmy bezpieczni. Przez to właśnie powinniśmy włożyć wszelkich sił, aby na placu naszej budowy znalazły się sprzęty, które pomogą nam dotrzeć rzeczywiście wysoko, a jednocześnie będą oferowały nam świadomość, że nie spadniemy.
Gdańsk
Opracowanie: zeesenboot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Mieszkania na obszarze Gdańska są naprawdę godne zainteresowania!

Na mapie naszego kraju w sumie można odnaleźć kilka tych miast, które prężnie się rozwijają, powodują, że niejako ludzie z mniejszych miast bądź wiosek mają okazję zamieszkać w nich, funkcjonować na dosyć korzystnym poziomie. Wiadoma sprawa - ciągle nawet najzamożniejsze miasta w naszym kraju nie są tak bogate jak Oslo, Madryt czy Bonn, ale na całe szczęście błyskawicznie gonimy liderów.
Renowacja budynku
Opracowanie: Micolo J
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podczas remontu musimy być przygotowani

Im wyższy jest nasz budynek oraz im wyżej pragniemy coś na nim poprawić, tym bez wątpienia mocniej dopasowanego urządzenia oczekujemy. Kiedy posiadamy chęć pomalować nasz dom, to bez wątpienia sama drabina do tego nie starczy, a potrzebne tutaj będzie także rusztowanie, które nie tylko zezwoli nam sięgnąć na potrzebną wysokość, lecz na dodatek zaoferuje nam gwarancję solidności i stabilności, tak iż nie będziemy musieli się bać, że coś niedobrego nam się stanie podczas wykonywania takich robót.
ogrodzony plac budowy
Opracowanie: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ogrodzenia budowlane

Budowa jest miejscem wymagającym szczególnych rozwiązań. Dotyczą one rozmaitych elementów, przykładowo właściwego zabezpieczenia terenu budowy. Jest to bardzo ważne, gdyż od tego uzależnione jest bezpieczeństwo ludzi zatrudnionych na placu budowy, a nawet przypadkowych osób. Ważne jest także zabezpieczanie i ogradzanie miejsca, na jakim powstaje zwykły budynek mieszkalny. Właściciele danego terenu najczęściej bardzo martwią się o swoje mienie, ogrodzenie stanowi więc sposób na zabezpieczenie go przed kradzieżą. W kwestii ogradzania takiego terenu wszystko uzależnione jest od woli właścicieli.
przebudowa budynku
Opracowanie: Public domain: Use these pix for any purpose
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gdy potrzebna jest firma wyburzeniowa...

Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. Na czym polega praca nad obszarem pod zabudowę a także kiedy można zdecydować się na takie działania?
budowa domu
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Czym zagrodzić mieszkanie?

Budowa domu to poważna inwestycja. Angażujemy w tę działalność nie tylko wszystkie swoje pieniądze, ale również wolny czas. Dlatego chcemy, aby końcowy rezultat był spektakularny, a całość była wierna naszym marzeniom. Z zaangażowaniem oglądamy czasopisma wnętrzarskie, poszukując w nich ciekawych rozwiązań. Szukamy porad u znajomych, którzy mają urządzanie domu już za sobą i zechcą się z nami podzielić swoimi doświadczeniami. Tak naprawdę, jakakolwiek rada jest dla nas na wagę złota. Nierzadko też korzystamy z usług architektów. Zależy nam na tym, by nasz dom był doskonały i był wierny naszym wyobrażeniom.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.