Aranżacja
Projektowanie wnętrz
Opracowanie: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy aranż wnętrz jest obecnie trudnym zadaniem?

Pomieszkiwanie w pomieszczeniach, które są niesłychanie dobrze wykończone oraz zorganizowane jest przez nas niebywale pożądane. Taki zwyczaj dotyczy się również przestrzeni publicznej oraz intymnej, którą w większości wypadków jest nasz dom. Ze swojej strony po wielokroć czynimy wszelakie wysiłki, aby nasz nowo wybudowany dom czy wynajęte mieszkanie mogło cieszyć się ogromnymi atutami wizualnymi. Niemniej natomiast nie zawsze nasze umiejętności oraz wiedza na ten temat jest wystarczająca.
Fototapety, fotolaminaty na meble i drzwi
Opracowanie: art.widi.pl
Na podstawie: http://art.widi.pl

Najmodniejsze wnętrza z fototapetą


Fototapety są dobrym przykładem na to, jak całkowicie zmienna jest moda i gust. Jakiś czas temu w latach 90. była przecież synonimem kiczu. Obecnie dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii oraz innowacyjnym materiałom aranżacja wnętrza może uzyskać niepowtarzalny wygląd, styl i całkowicie świeży charakter. Materiały wykorzystywane do ich produkcji trzeba dobrać , dla każdego rodzaju pomieszczenia, które ma zostać w ten sposób udekorowane.

Jak urządzić pomieszczenie kuchenne

Kuchnia to niezwykle istotne miejsce w każdym mieszkaniu. Musi się cechować przede wszystkim wysoką funkcjonalnością, by można było przyjemnie w niej gotować dania. Z tej przyczyny aranżacja tego miejsca ma być procesem mocno przemyślanym. Pierwszą kwestią, którą musisz przemyśleć, jest podłoga kuchni. Nie warto tam naturalnie rozkładać dywanów, ponieważ błyskawicznie się zabrudzą i nasiąkną woniami. Nie należy również montować parkietu, bo w takim przybytku panuje najczęściej wilgotna atmosfera, a to oznacza, że parkiet błyskawicznie się wypiętrzy.
Opracowanie: Pixers

Jak urządzić sypialnię?

Projektując aranżację sypialni nie musimy opierać się o stylistykę pozostałych pomieszczeń mieszkalnych. Ten intymny zakątek powinien wywierać poczucie komfortu i działać relaksująco, aby efektywnie wypocząć po dniu pełnym wrażeń.
Kuchnia, fototapeta abstrakcyjna
Opracowanie: art.widi.pl
Na podstawie: http://art.widi.pl

Dekoracje ścian

Kolorowe dekoracje przystrajają najczęściej ściany w pokojach dla dzieci. Wnętrza przystrojone wizerunkami ulubionymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają wejść do świata magii i podsuwają dzieciom malownicze pomysły do zabawy. Za pomocą fototapety możemy wyzwolić w sobie dziecko i przemycić do wszystkich naszych wnętrz co nieco fantazji.
Aranżacje okienne. Jak ustrzec się błędów?
Opracowanie: FRANC GARDINER
Na podstawie: FRANC GARDINER

Aranżacje okienne. Jak ustrzec się błędów?

Starannie zaaranżowane okno to dopełnienie naszego wnętrza. Zasłony czy rolety tworzą klimat i atmosferę pomieszczenia, nadają styl i mogą wpłynąć na nasz nastrój. Odpowiedni dobór ozdoby okien nie musi wiązać się z wielkimi kosztami, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych przykazaniach aranżacji i uzbroić się w wiedzę.
Dywany nowoczesne
Opracowanie: Ornamento.pl
Na podstawie: Ornamento.pl

Miękkość, elegancja, nowoczesność – dywany dla wymagających

Nowoczesne dywany już dawno stały się zaprzeczeniem utartego w przeszłości przekonania, że mogą one służyć jedynie jako mniej lub bardziej efektowna dekoracja podłogi. Sztampowe wzory odeszły do lamusa ustępując miejsca eleganckim splotom w fantazyjnych kolorach, dopasowanych do charakteru i przeznaczenia wnętrza.
kuchnia
Opracowanie: IKEA
Na podstawie: IKEA

Ciasne ale własne

Niektórzy z nas uwielbiają małe mieszkania, inni woleliby większe, ale nie mają wyboru. Muszą je lubić, gdyż na większe ich po prostu nie stać. Chociaż po ostatnim kryzysie banki coraz chętniej udzielają kredytów, to jednak przeciętną rodzinę zazwyczaj stać nie więcej niż na dwa, trzy pokoje.
krzesła
Opracowanie: Myin.pl
Na podstawie: Myin.pl

Krzesło uniwersalne

Moda na minimalizm we wnętrzach zatacza coraz szersze kręgi. Anglojęzyczne less is more, tłumaczone jako – im mniej tym lepiej, sprawdza się doskonale we współczesnej sztuce aranżacji wnętrz.
salon meble KLOSE
Opracowanie: KLOSE

Rola zmysłów w aranżacji wnętrz

Domowe wnętrze – jakie jest każdy widzi? Ale czy na pewno widzi? Pomimo iż każdy z nas poznaje świat tymi samymi zmysłami, odbieramy go inaczej. Kluczem do zrozumienia i spełnienia naszych potrzeb, również tych dotyczących idealnej aranżacji domowej przestrzeni, będzie poznanie, który z naszych zmysłów dominuje. Jakie są nasze kanały percepcji?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.