Znaczenie muzyki w życiu codziennym

Bank muzyki
Opracowanie: Urko Dorronsoro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlaczego warto przyjrzeć się propozycjom z portalu muzycznego? Zapraszamy również na: http://www.royaltyfreeheaven.com/Royalty-Free/Muzyka/Funk/45.html Tak naprawdę niedużo jest reklam, które nie zawierają muzyki, zdecydowana ich większość posiada jakiś muzyczny podkład. Czasami jest on jedynie uzupełnieniem wizualnego przekazu, a niekiedy jest jednym z najważniejszych elementów takiej reklamy. Najlepsi specjaliści od promocji i marketingu bardzo często wykorzystują znane utwory muzyczne, wręcz hity z pierwszych miejsc list przebojów, a czasami muzyka jest komponowana całkowicie od nowa, właśnie na potrzeby danej reklamy.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że wykorzystanie czyiś piosenek może się wiązać, i przeważnie się wiąże, z koniecznością poniesienia określonych opłat. Czasami podpisuje się osobne umowy, w których ustala się opłaty, a czasami można wykorzystać piosenki dostępne w bankach muzyki. Aktualnie, żeby stworzyć dobrze brzmiący podkład muzyczny możemy skorzystać z szeroko dostępnej gamy różnorodnego oprogramowania wspomagającego tworzenie muzyki i jej obrabianie.

Nagranie wokalu czy prostej ścieżki instrumentalnej jest dziś dużo łatwiejsze niż kilkanaście lat temu ze względu na ogólnie dostępne tzw. intefrace, które umożliwiają podłączenie do komputera mikrofonu wysokiej klasy i zapisanie ścieżki wysokiej jakości na dysku naszego komputera. Kilka takich ścieżek, popularnie nazywanych trackami możemy następnie miksować w jednym z programów do obróbki muzyki.

Programów jest sporo, wiele z nich jest również darmowych, więc mamy w czym wybierać. Zobacz tą stronę Takie banki są bardzo chętnie używane przez producentów reklamowych, multimedialnych i filmowych. Ich dużą zaletą jest sposób licencjonowania, w dużej ich części płaci się jednorazową opłatę za licencję i w dalszej kolejności można w dowolny, rzecz jasna określony w licencji sposób wykorzystywać dany utwór.

Jeżeli natomiast czujemy, że w naszym "kawałku" brakuje jeszcze czegoś, możemy przesłuchać przykładowe ścieżki jakie oferuje nam bank muzyki, a następnie kilka z nich zakupić i dołączyć do naszego utworu całkowicie legalnie! Na szczęście takie sample nie są zbyt drogie, więc nawet początkujący twórcy muzyki będą w stanie sobie na nie pozwolić.
Muzyka gitarowa
Opracowanie: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybór utworów w tego typu bankach bez przerwy się zwiększa, może najnowszych hitów tam nie będzie, lecz już tych nieco starszych jest całkiem sporo. W największych bankach muzyki jest dostępnych już nawet po pięćdziesiąt tysięcy utworów, więc producenci reklam i filmów mają w czym wybierać. W ostatnim czasie otwierane są również serwisy które oferują utwory i piosenki bez ponoszenia żadnych opłat, taki bank muzyki za darmo także daje możliwość na korzystanie z dostępnych utworów zupełnie legalnie.

My możemy polecić http://royaltyfreeheaven.com/. Dzięki takim bankom, czy to darmowym, czy płatnym, dużo prościej jest komponować różne podkłady filmowe oraz reklamy, bo da się szybko i w pełni legalnie wyszukać odpowiednie utwory.
15-08-22 06:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.