Nawierzchnie
Panel dachowy z tworzywa sztucznego Fastlock
Opracowanie: Icopal S.A.

Tworzywa sztuczne - charakterystyka i wykorzystanie

Trzeba byłoby długo zastanawiać się, co takiego powinno się określić jako największy wynalazek ludzkości. Wiele rzeczy możemy zaliczyć do takiej kategorii począwszy od prądu, następnie dochodząc do radia, łodzi podwodnej, samolotu itd.. Z pewnością w tej grupie powinny być również plastik oraz wszelkie inne sztuczne tworzywa. Ich zastosowanie jest ogromne i trudno byłoby odszukać dziedzinę gospodarki, która obecnie nie korzysta z tego ”cuda”.
Opracowanie: PRAKTIKER

Place zabaw bezpiecznym miejscem dla naszego dziecka.

Place zabaw to często jedyne miejsce, w którym dzieci spędzają czas po szkole. Jeśli opiekunów nie stać na wysłanie swoich pociech za zajęcia nadobowiązkowe, przydomowe podwórko to dla nich dobra możliwość, aby pobawić się na nim wraz z rówieśnikami. Jednak aby miejsce to było idealne, oprócz postawionych tam drabinek, huśtawek, powinno przede wszystkim spełniać normy bezpieczeństwa. Rodzice musza mieć gwarancję, że zezwalając bawić się swoim pociechom na placu zabaw, nie stanie im się krzywda.
kleje uszczelniacze
Opracowanie: Den Braven
Na podstawie: Den Braven

Kleje poliuretanowe – zastosowanie

Często bywa tak, że w domu zaskakuje nas niepożądana usterka. Zdarza się też, że nasz dom, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, z chęcią dostosowalibyśmy do swoich, nierzadko wysokich, wymagań. Bardzo często w takim wypadku naszym ratownikiem może zostać klej poliuretanowy.
SHERIDAN Libet Patio
Opracowanie: Libet
Na podstawie: Libet

Ogród pełen inspiracji

Nowatorskie pomysły na urządzenie ogrodu, oryginalne elementy małej architektury oraz nowoczesne nawierzchnie – to wszystko można znaleźć w nowopowstałym ogrodzie libet Design w Łodzi.
Kostka brukowa Promenada
Opracowanie: Bruk-Bet
Na podstawie: Bruk-Bet

Klasyczne piękno kostki brukowej

Najnowsza seria kostek brukowych Promenada doskonale sprawdza się jako materiał do wykonywania nawierzchni przydomowych alejek, chodników i podjazdów. Na nową odsłonę kostek Bruk-Betu składają się kostki Promenada i Mini Promenada, obie o 6-centymetrowej grubości i zróżnicowanych rozmiarach.
Bloczki ogrodowe Uni Split
Opracowanie: Bruk-Bet
Na podstawie: Bruk-Bet

Ogrody stylizowane na angielskie

Rozległe, zielone połacie, poprzedzierane kwiatowymi rabatami i krzewami to typowe cechy stylu angielskiego i marzenie niejednego posiadacza ogrodu. Rzeczywistość w postaci niewielkich skrawków przydomowej zieleni i konieczność funkcjonalnego zagospodarowania niemal każdego centymetra gruntu sprawiają jednak, że niewielu spośród nich decyduje się na swobodną, prawdziwie angielską aranżację terenu.
Obrzeża Canto
Opracowanie: Polbruk
Na podstawie: Polbruk

Ogrodowa galanteria, czyli palisady łamane i obrzeża

Podziwiając ogrody zachwycamy się wyglądem spójnej kompozycji, nie zastanawiając się nad tym, jak wiele elementów składa się na końcowy efekt. W ogrodowych aranżacjach ważny jest natomiast każdy szczegół, bowiem nawet najmniejsze detale odgrywają niebagatelną rolę i wpływają na charakter całej posesji. Ozdobne elementy wykończeniowe w postaci palisad i obrzeży pozwalają uporządkować przestrzeń, urozmaicają teren, a przede wszystkim stanowią niekwestionowaną ozdobę.
Kolekcja kostek brukowych firmy Polbruk
Opracowanie: Polbruk
Na podstawie: Polbruk

Kostka zimą nie tylko z lodu

Kolorowa nawierzchnia oraz kręte, ogrodowe ścieżki to domena ciepłych, letnich i wiosennych dni. Jednak alejki zimą, skryte pod śniegową pierzynką i lodem, często pozwalają nam o sobie zapomnieć. Mroźne, zimowe miesiące odciskają na nich wyraźne piętno i niekiedy boleśnie weryfikują jakość materiałów użytych do wyłożenia nawierzchni wokół domu.
Kamień Sjeneński
Opracowanie: Bruk-Bet
Na podstawie: Bruk-Bet

Ekologicznie na podjeździe

Kamień Sjeneński to materiał polecany szczególnie do zabudowy nawierzchni w miejscach reprezentacyjnych, w otoczeniu stylowych posiadłości i eleganckich ogrodów. Składa się z dwóch płyt utworzonych z nieregularnych kamieni o opływowych kształtach, które związane są specjalnym systemem połączeń.
Betony Artevia™ Decor doskonale łączą się z kostką brukową, kamieniem lub drewnem
Opracowanie: Lafarge
Na podstawie: Lafarge

Trwała i dekoracyjna nawierzchnia

Artevia™ Decor to inspirująca kolekcja betonów dekoracyjnych Lafarge przeznaczona na wszelkie zewnętrzne nawierzchnie poziome, jak: aleje, skwery, dziedzińce czy parkingi. Jej dekoracyjny efekt to połączenie betonu ze specjalnie dobranymi kruszywami i pigmentami. Artevia™ Decor jest alternatywą dla mało wytrzymałej kostki brukowej, płyt chodnikowych i asfaltu. Specjaliści Lafarge stworzyli 14 wzorów, które świetnie sprawdzą się w przestrzeni miejskiej oraz w otoczeniu rezydencji czy ogrodów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.