Jak przyswoić sobie granie na instrumentach?

Kto z nas, oglądając teledyski ulubionych wykonawców nie marzył choć raz o tym, aby umieć grać na którymś instrumencie, mieć swoją kapelę, jeździć w trasy koncertowe, nagrywać płyty i prowadzić żywot rockendrollowca? Chyba zdarzyło się to wszystkim. Wielu ludzi jednak poprzestaje na marzeniach, a przecież zrealizowanie chociaż części jest tak łatwe|! W każdym momencie można nauczyć się grać i przyłączyć się do amatorskiego zespołu, lub nawet stworzyć własny.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Opracowanie: Sigma International
Na podstawie: Sigma International
To o czym marzą najczęściej mężczyźni to nauka gry na gitarze elektrycznej. Z miejsca mają wizję estrady, krzyczących fanek i ich samych z fantastyczną gitarą elektryczną, na której odgrywają genialne solowe partie. Opanowanie instrumentu wymaga wysiłku. Tak naprawdę, by grać świetnie, potrzeba długich miesięcy. Jeżeli jednak zadowoli nas pogranie z kilkoma kumplami kilka razy w tygodniu - nie musimy spędzać nie wiedzieć ilu godzin na wprawkach.

Sprawdź też

Nieco rad dla miłośników muzyki

Koncert rockowy
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Dosyć często mówimy, że aktualna muzyka tak czy siak nie jest ciekawa, godna zainteresowania melomana, który charakteryzuje się trochę odmiennym gustem, niźli ogół. Jednakowoż któż powiedział, iż powinniśmy tylko zwracać własną uwagę na main stream? Atrakcyjne ubrania oraz dodatki dla najmłodszych możemy odszukać współcześnie w każdym sklepie, nie tylko w tych markowych. Sklepy z odzieżą dziecięca mają wielki wybór modnej i kreacyjnej odzieży dla dzieci i licznych dodatków dla dziewczynek oraz chłopców.


Gdy marzenia o graniu zrodzą się w naszej głowie za młodych lat powinniśmy wykorzystać najodpowiedniejszą opcję - to szkoła muzyczna Warszawa. Wymaga to oczywiście determinacji, cierpliwości i dużo ciężkiej pracy, by szkołę taką ukończyć, ale jeśli mamy taką opcję - na pewno warto. Kształcenie pod okiem muzyków najwyższej klasy przyniesie świetne efekty.

muzyka
Opracowanie: IFF
Na podstawie: IFF
Zanim jednak pójdziemy do sklepu muzycznego albo szkoły trzeba podjąć jedną istotną decyzję - jaki instrument wybrać? Trzeba tu poprosić o poradę, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto muzyką para się od długiego czasu.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie godny zainteresowania, to kliknij tu! Zaprezentowane tam materiały również Cię zainteresują - to bardzo użyteczne informacje.

Z pewnością wyjaśni nam wątpliwości. Na przykład - nauka gry na perkusji - można odnieść wrażenie, że to całkiem łatwe, bo przecież jaki to problem walić w bębny w określonej kolejności. A tak naprawdę wymaga dobrej kondycji fizycznej, niesamowitego wyczucia rytmu i zdolności bawienia się nim. A z tego mnóstwo adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Zastanówmy się zatem na czym chcemy grać, a potem - po prostu się tego nauczmy!
Na podstawie: Music School
Opracowanie: Adam Kozłowski
22-11-07 09:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.