Dinozaury Rocka

zdjęcie The Beatles
Opracowanie: Connie Ma
Na podstawie: http://www.flickr.com
Hard rock oraz heavy metal to style muzyczne grupy Black Sabbath, która słuchana jest od dawna. Zespół rockowo-metalowy z Birmingham to jedna z grup angielskich wyjątkowo cenionych w świecie. Szczególna muzyka tworzona jest z niekrytą pasją i niemałym zaangażowaniem. Najlepszym świadectwem popularności tego zespołu jest nieprzerwane zachwycanie się prezentowanym przez nich stylem w poszczególnych krajach przez rozmaite nacje, reprezentowane przez słuchaczy w różnym wieku. Muzyka rockowa jest do słuchania, nie natomiast do komentowania.

Czy aby na pewno? Grupa muzyczna Deep Purple została założona w 1968 roku w angielskim Hertforshire i twórczość tej grupy słuchana jest przez rozmaite generacje do dzisiaj. Prawdziwi entuzjaści takiej muzyki chętnie dzielą się swymi przemyśleniami na ten temat na tematycznych forach sieciowych. W sieci trafić można na sprawdzone propozycje, które doskonale wpasowują się w kryteria muzycznych pasjonatów. Niezwykłość w każdym dźwięku oraz stuprocentowy profesjonalizm we wszystkich utworach to nie tylko coś, co usłyszą wytrawni słuchacze.
rock&roll
Opracowanie: Mackenzie Brunson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Cała historia z rock&rollem jako formą muzyki nie będącą wyłącznie zapychaczem audycji radiowych i dyskotek rozpoczęła się w Liverpoolu.

To w tym miejscu czterech młodocianych grajków stawiała początkowe kroki grając całymi nocami po tanich knajpach za marne wynagrodzenie. Upłynęło zaledwie parę lat, a the Beatles uzyskali międzykontynentalną sławę, a ponadto odcisnęli trwałe piętno w kartach dziejów muzyki. Ich kariera zaczynała się od hitów, których słuchaczami mogły być tylko wrzeszczące nastoletnie Brytyjki. "I Wanna Hold Your Hand" jak i również sporo innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi bezpośrednio do ich serc. Wkrótce potem jednak Bitelsi zaczęli eksperymentować z formą muzyczną i technikami studyjnymi.

W taki sposób zaistniały takie wydawnictwa, jak słynna „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” z której to nagrania inspirują do dzisiaj różnorodnych twórców z całego świata. Rzekomo w swoim czasie byli popularniejsi, niż Jezus chrystus, bezspornie natomiast stworzyli mnóstwo tak odkrywczej, co i pięknej muzyki brzmiącej w głośnikach wielu ludzi do dzisiaj. Zespół Black Sabbath (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=black+sabbath) znany i z niekrytą pasją słuchany jest przez sympatyków muzyki rockowej od lat 60 XX wieku. Przez ekspertów określany jest jako pionier w muzyce heavymetalu.

Szczególnie znane utwory zaliczane są bezsprzecznie do klasyki gatunku. Niesamowite propozycje muzyczne tej brytyjskiej grupy na stałe wpisały się do rockowego kanonu oraz wbiły w pamięć prawdziwych fanów tego gatunku. Eksperymenty w rocku w latach 60 i 70 nie zatrzymały się na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który to prawie totalnie zrezygnował z tworzenia hitów na rzecz stylistyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie tracili przy tym intensywnej emocjonalności płynącej z ich nagrań. Zespół po rezygnacji pierwszego lidera, cierpiącego na schizofrenię Syda Barretta coraz głębiej badał obszary narracji muzycznej jakie zapewniają nie jedynie typowe, instrumentarium rock&rolla, ale i także syntezatory i efekty nałożone podczas nagrań.

Na albumie Dark Side of the Moon nie licząc mnóstwa eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli pełno głębokich treści filozoficznych na poziome wcześniej dostępnym jedynie literaturze pięknej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.