Wykorzystanie kompresorów

Aby dobrze wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z charakterystyką tego urządzenia. Trudno dokonać wyboru, mając do dyspozycji wielką ilość różnorodnych produktów z licznych sklepów i serwisów. Nie bez znaczenia jest, aby poznać marki produkujące tego typu urządzenia i kierować się opiniami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych specjalistów.


turbina
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Na początek najlepiej wyjaśnić, do czego w zasadzie wskazane są kompresory powietrza. Nieliczni wiedzą, że dzisiejszym świecie sprężone powietrze odgrywa w przemyśle tak samo niebagatelną rolę, jak elektryczność czy benzyna. Ze względu na tak zróżnicowane przeznaczenie kompresorów śrubowych, jak przemysł lotniczy, produkcyjny, motoryzacyjny, browarniczy, lotniczy i medyczny, uważny dobór parametrów urządzenia jest bardzo istotny. Specyfika sprężarki śrubowej sprawia, że możliwa jest praca przy znacznej prędkości wału. Urządzenie ma znaczną szybkość pomimo niepozornej wielkości urządzenia. Nie trzeba obawiać się niewyważenia albo utraty równowagi przy pracy, ponieważ w trakcie działania nie występują żadne inne siły mechaniczne, które mogłyby spowodować ewentualne zakłócenia. Dlatego też kompresory śrubowe (www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/) należą do najpowszechniej używanych maszyn tego rodzaju. Odmienną rzeczą, jakiej potrzeba się niewątpliwie przyjrzeć przy doborze kompresorów powietrza, jest porównanie ich typu do celu użycia. Nigdy nie należy mylić kompresorów śrubowych ze sprężarkami obrotowymi łopatkowymi, ponieważ ich przeznaczenie jest zupełnie inne. Sprężarki obrotowe łopatkowe, o wiele mniejszej mocy i powolniejsze, mają zapotrzebowanie głównie w pneumatyce, druku, laboratoriach, robotyce i stomatologii.

Aluminiowe rury - www.pneuma.plZaznajomienie się z wszystkimi warunkami gwarancji na kompresory powietrza (www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-powietrza/1/) znajduje się zawsze w gestii nabywcy. Najlepiej więc poświęcić trochę czasu na przestudiowanie całej załączonej dokumentacji bądź też zapytać sprzedawcę o reguły nabycia danego rzeczy, aby mieć zupełną pewność, że sprężarka jest właściwie dobrana do swojego celu. Ważne, by takie urządzenia, czy będą to kompresory śrubowe, czy też inne rodzaje sprężarek, były zbudowane staranie i cechowały się niezwykłą troską o drobne detale. Warto bowiem mieć na uwadze, że nawet malutkie elementy mogą zaważyć nad poprawnym działaniem maszyny.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.