Ładnie urządzona łazienka

Łazienka to pomieszczenie, gdzie wbrew pozorom spędza się dużo czasu w ciągu dnia. Rozmaite czynności higieniczne, a także załatwianie potrzeb fizjologicznych zajmują sporo czasu. Istotne jest, by w łazience były zapewnione właściwe warunki do czynności wykonywanych na co dzień. We wnętrzu tym bardzo istotną funkcję posiadają pozornie mało znaczące drobne elementy. Przykładowo dla części ludzi zamknięcie w drzwiach nie jest rzeczą konieczną.

płytki ceramiczne
W sytuacji goszczenia innych ludzi w domu natomiast czują się oni niekiedy niekomfortowo korzystając z niezamkniętej łazienki. Z tego powodu należy obmyślać wiele rozmaitych kwestii, a troska o drobiazgi zwykle przynosi korzyści.

Miejsca te powinny być też pomieszczeniami urządzonymi w sposób estetyczny. Należy też dbać o czystość łazienki, co gwarantuje w każdym przypadku większe poczucie komfortu. Jest to znaczące zwłaszcza w kontekście urządzeń sanitarnych, które są bardziej narażone na występowanie zanieczyszczeń.

Sprawdź też

Wybieramy umywalkę

Umywalka wpuszczana w blat
Opracowanie: SANITEC KOŁO
Na podstawie: SANITEC KOŁO
Umywalka według definicji słownikowej to element wyposażenia służący do mycia rąk i twarzy (rzadziej innych części ciała czy prania). Oczywiście w dzisiejszych czasach definicja ta wydaje się niekompletna. Obecnie umywalki i inne elementy ceramiki łazienkowej mają decydujący wpływ na walory estetyczne pomieszczenia – dlatego przed zakupem warto poświęcić kilka chwil, by posłuchać specjalisty…


Meble i wystrój Jednym z bardziej istotnych aspektów wszystkich łazienek są meble łazienkowe. W łazience przechowuje się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju przedmiotów, między innymi sporo kosmetyków. W tej sytuacji dobrym pomysłem są szafki, ponieważ przedmioty trzymane na otwartych regałach łatwiej się kurzą. Analogicznie rzecz ma się ze środkami czystości, najlepszym miejscem na nie jest za każdym razem szafka pod umywalką. Istotne są również tak niewielkie elementy jak płytki ceramiczne, które w dużym stopniu decydują o wyglądzie całego pomieszczenia. We współczesnych projektach coraz częściej występują ciemne barwy płytek, niegdyś zupełnie nie stosowane. Generalnie popularne stają się odważne, jaskrawe kolory w łazienkach.

Gdzie szukać inspiracji Istnieje duża liczba miejsc, gdzie można znaleźć informacje i inspiracje w kwestii urządzania i wyposażenia łazienek. Możliwe jest także czerpanie z różnych stylów wyposażenia i łączenie ich ze sobą. Jednym z głównych źródeł tego rodzaju jest aktualnie sieć WWW. Na stronach WWW można znaleźć setki przykładów wyposażenia łazienki na różne sposoby i w różnorodnych stylach. Salon łazienek (duży wybór) jest miejscem, gdzie można kupić potrzebne elementy do wystroju tego pomieszczenia, ale także można tam szukać gotowych rozwiązań i propozycji zestawiania elementów ze sobą.
14-03-12 15:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.