Aranżacja i wyposażenie łazienek

Kolory pomieszczeń to jeden z istotniejszych elementów dekoracji wnętrz. Reguły które rządzą przy wybieraniu barw pomieszczeń mają również odniesienie w przypadku łazienki. Wybierając barwę, należy znać cechy danego koloru.Kolor zielony mocno wpływa na psychofizykę powodują odprężenie. Czerwony zdecydowanie poprawia apetyt i podnosi ciśnienie krwi. Często wybierany kolor niebieski polecany jest przede wszystkim osobom podatnym na stres, uspokajając ich organizmy. Kolor żółty powoduje u ludzi pobudzenie do działania oraz przypływ energii.
Opracowanie: Dekoria.pl
Fiolet ułatwia przezwyciężyć lęki, a brąz uspokaja i podwyższa poczucie bezpieczeństwa. Czerwony zdecydowanie wzmaga apetyt i podnosi ciśnienie krwi. Kolor zielony silnie oddziałuje na psychofizykę powodują odprężenie. Fiolet ułatwia przezwyciężyć lęki, natomiast brąz uspokaja i podwyższa poczucie bezpieczeństwa. Niebieski kolor z kolei zalecany jest głównie osobom podatnym na stres, wyciszając ich organizmy. Żółta barwa powoduje u ludzi ożywienie oraz przypływ energii.

Jak widać zanim dokonamy wyboru koloru, warto znać jego cechy. W zależności od tego jakie efekty chcemy osiągnąć, należy dobrać odpowiedni kolor ścian w naszej łazience. Warto podkreślić, iż nastrój jaki jest w łazience udzieli się wszystkim osobom z niej korzystającym. Odpowiednie barwy powinny mieć również poszczególne części wyposażenia łazienki, tj. brodziki.

Pomyślcie o ozdobieniu sali w wasz ulubiony motyw. Jeżeli na przykład kochacie oboje gangsterskie lata trzydzieste, zaprojektujcie dekorację w w tej konwencji i ubierzcie typowe stroje z tego okresu. Takie dekoracje ślubne w Trójmieście ostatnio robią furorę. Nie zapomnijcie poinformować uczestników o takiej manierze, aby i oni wczuli się w otoczenie. Wyobraźnia i spontaniczność uczynią, że dzień ten nie okaże się tak stresujący, oboje będziecie się rewelacyjnie bawić, a potańcówka zostanie w głowach gości na zawsze.

Stąd właściwe oświetlenie jest tak kluczowe. Światło w łazience jest często używane, dlatego oprócz cech estetycznych trzeba też pamiętać o oszczędzaniu energii. Bardzo często w łazienkach stosuje się oświetlenie punktowe, które prezentuje się efektywnie i można zastosować odpowiednie żarówki przy tym jest energooszczędne.

Więcej: http://sklep.dagat.eu/.


Sprawdź też

Światło led

Diody LED
Opracowanie: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Od kilku lat wiadomo, że rodzaj oświetlenia, jego natężenie oraz barwa mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Pracując kilkanaście godzin dziennie w sztucznie doświetlonym pokoju czy biurze należy zdecydować się na wybór najbardziej optymalnego rodzaju światła a tym samym zadbać o komfort pracy lub wypoczynku. Bez lamp i żarówek ciężko wyobrazić sobie życie, tak więc korzystamy z nich pomimo dość dużych kosztów. A przecież nie potrzebujemy wiele, żeby oświetlenie naszego domu było tańsze, efektywniejsze i bardziej korzystne dla środowiska naturalnego.
13-08-20 11:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.