Jak urządzić własne mieszkanie

O ile teraz próbujesz udekorować cztery kąty i nie masz wiedzy o tym zajęciu, zapraszamy do lektury wpisu. Prezentujemy w nim parę ciekawych idei, które możesz urzeczywistnić w tym ciężkim przedsięwzięciu.

barek
Opracowanie: KAM
Na podstawie: KAM
Bardzo ciekawym projektem są domowe barki, czyli praktyczne skrytki na napitki alkoholowe. jeżeli lubisz czasami napić się fajnego trunku, możesz kupić elegancką szafkę na butelki. Takie coś jest estetyczne i na pewno wpadnie w oko twoim gościom.

O ile chodzi o meble do domu, musisz najpierw wybrać, czy pragniesz umeblować pokoje w stylu przytulnym, czy może wolisz nowoczesne wzornictwo. To powinien być wyłącznie twój wybór, realizujący dokładnie twoje preferencje estetyczne. Nie idź za radami innych, sam oceń, jak ma wyglądać miejsce, w którym będziesz spędzać swoje życie.

Nowoczesne meble najczęściej odznaczają się utylitarnym stylem. Nie mają za wielu dodatków, są zaprojektowane bardzo prosto i pomysłowo. Najczęstszymi surowcami są szkło oraz chrom, co gwarantuje im czysty i dość chłodny charakter. O ile cenisz sobie w lokum przede wszystkim utylitaryzm, czystość oraz przestrzenność, wybierz meble skonstruowane w tym nurcie.

szafka na wino
Opracowanie: Vinotemp International
Na podstawie: Vinotemp International
Jeśli jednak pragniesz zaprojektować mieszkanie tak, by stało się bardzo przytulnym miejscem, wybierz raczej staroświeckie wzornictwo. Meble w tym gatunku znajdziesz w zasadzie w każdym sklepie z meblami, spektrum modeli jest szerokie, więc nie będziemy przedstawiać tu poszczególnych modeli. Nie zapominaj, że pragnąc przekazać domostwu przytulny styl, powinieneś zamontować dobre oświetlenie, dające łagodne i kojące światło. Warto również zastanowić się nad instalacją kominka.

Jest również miksowana opcja, czyli połącznie tych 2 tendencji. Możesz urządzić swój gabinet w praktycznym stylu, a resztę pomieszczeń w lokum urządzić tradycyjnie. Szczególnie warto w przytulnym designie udekorować alkowę oraz pokój dla dzieciaka.
13-06-13 12:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.