Jeżowy rycerzyk nie traci zimnej krwi

termodzbanek i zaparzacz
Opracowanie: BODUM
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Lato, dręczące piekielnym upałem, stara się pokazać człowiekowi, że na pewne sprawy zupełnie nie ma wpływu. Ludzkość jednak, nie w ciemię bita, stara się na wszystkie sposoby przechytrzyć naturę. I raz po raz powołuje do istnienia przedmioty, które pomagają uprzyjemnić życie. Do tej grupy należą niewątpliwie termoszklanki i termodzbanki.

Sama ich nazwa podpowiada, jak praktyczną funkcję pełnią. I jedne i drugie posiadają podwójne ścianki dzielone powietrzem-izolatorem, które nie pozwala zagrzać się lub ostygnąć serwowanemu napojowi (w zależności od tego, co się z nich pije).
Szwajcarska marka Bodum znana jest na całym świecie jako kreator doskonałej jakości zaparzaczy do herbaty i kawy oraz pomysłowych termo-ułatwiaczy-życia. Nowość roku 2010 na polskim rynku to termoszklanki Pavina i termodzbanki Cool.
Pierwsze przypominają zakutego w silikonową „zbroję” rycerzyka, albo sympatyczny, kolorowy kaktusik. Termoszklanki Pavina (o pojemności 0,35 lub 0,45 l) nie pokują jednak niczyich palców swoimi pomysłowymi, silikonowymi wypustkami. Pozwolą się za to bardzo pewnie trzymać w dłoni.

termoszklanki
Opracowanie: BODUM
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
„Najeżony” wypustkami silikon otula szczelnie szklankę o podwójnych ściankach, stworzoną z wytrzymałego, borosilikonowego szkła. W ten sposób chłód soku, ice tea, czy wody mineralnej jest podwójnie chroniony – przez silikon i szkło.
Jeśli do termoszklanki Pavina nalać gorącej herbaty, czy kawy, szkło i silikon na spory czas zabezpieczą gorący aromat, same pozostając z zewnątrz wygodnie chłodnymi. Życie z termoszklankami Bodum jest naprawdę lepsze!
Nie dość na tym. „Dochłodzić” letni skwar można, serwując zmrożone napoje z termodzbanka Cool, również marki Bodum. Szwajcarzy stworzyli arcypomysłowy dzbanek z wykonanym z tworzywa sztucznego trzonem, w którym znajduje się specjalne chłodziwo. Wyjęty z zamrażarki, przymocowany do pokrywki dzbanka Cool zmrożony „sopel” z tworzywa pozwoli przez długi czas cieszyć się szczypiącym język chłodem lemoniady, soku, czy wody.

zaparzacz
Opracowanie: BODUM
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Dzbanki Cool są letnio-kolorowe. Ich barwne, sympatyczne pokrywki z szerokimi, wygodnymi dziobkami, będą się ładnie komponować z tęczowymi szklankami Pavina. Taki zestaw termo-ratunkowy na lato – ustawiony na stole w domu, czy w ogrodzie – sprawi, że każdemu zrobi się chłodniej od samego nań patrzenia.

Sklep www.smakprostoty.pl, nie wiedzący, co znaczy upał w środku lata, raczy się chłodkiem nalewanym z termodzbanka Cool do jeżowego rycerzyka Pavina, który nie traci „zimnej krwi” nawet wobec największego gorąca.
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
10-07-20 15:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.