Niezbędnik na upały

Wielu z nas z utęsknieniem czeka na okres letni. Ciepłymi dniami, pogodną aurą i długimi, jasnymi wieczorami możemy cieszyć się tylko przez kilka miesięcy w roku. Jednak kiedy ten czas nadejdzie często zaczynamy tęsknić za chłodem. Jest nam gorąco i duszno. Sklep internetowy Calvado.pl zna sposoby na upały.

By nie dać się gorącu warto zastosować się do kilku popularnych, dobrze wszystkim znanych zasad. Duża ilość przyjmowanych płynów na pewno ochroni nas przed odwodnieniem, jednak by picie było przyjemne i dawało prawdziwą ulgę musi być dobrze schłodzone. Nie zawsze mamy pod ręką lodówkę lub kostki lodu, ale zawsze możemy mieć – cooler do butelek. Ten dostępny w Calvado jest co prawda przeznaczony do wina, ale można go z powodzeniem wykorzystać do chłodzenia butelki z wodą mineralną. Efekt podobny, a my czujemy się o niebo lepiej sącząc zimny płyn. Upał często sprawia także, że jesteśmy ospali i szybciej męczymy się. Nie zapominajmy zatem o kawie. Parzona na świeżo z naturalnych ziaren i spożywana z umiarem jest zdrowym, pobudzającym napojem bogatym w antyoksydanty i dobroczynną kofeinę.
Pościel, misa, deska do krojenia
Opracowanie: Calvado.pl
Na podstawie: Calvado.pl

Kolejna rzecz – jedzmy lekko i niewielkie porcje. Pamiętajmy o świeżych owocach i warzywach, wszak teraz jest ich najlepszy czas. Zamiast ciężkiej kanapki weźmy do pracy pudełko z pyszną sałatką - pachnące pomidory, dojrzałe na czerwcowym słońcu, aromatyczna rukola i ser mozarella polane niewielką ilością oliwy nasycą i co istotne – nie pozbawią szczególnie pożądanego w upalne dni uczucia lekkości.

Wieczorem – koniecznie chłodny prysznic. Orzeźwi i sprawi, że nie zapadniemy w sen wcześniej, niż byśmy tego chcieli. Kiedy zaś senność ogarnie nas na dobre nie zapominajmy o odpoczynku w pościeli, która doskonale nada się w upalny czas lata. Wybierzmy adamaszek, atłas, satynę. Wślizgnięcie zmęczonego skwarem ciała pod kojąco chłodny materiał to najlepszy początek nocnej regeneracji.

By zaopatrzyć się w niezbędnik na upały odwiedź Calvado.pl
Na podstawie: Avando PR
Opracowanie: Ewa Cendrowska
11-06-14 10:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.