Krzewy
malina
Opracowanie: mwri

Maliny

Maliny to owoce o najbardziej chyba wszechstronnym zastosowaniu. Wyśmienite jako świeży deser, doskonałe jako dżemy, kompoty czy soki. Owoce malin ze względu na zawartość kwasu elagowego, charakteryzującego się właściwościami antybakteryjnymi, wspomagają leczenie przeziębień. Znane jest również ich działanie uspokajające, przeciwbólowe i obniżające ciśnienie krwi.
Jeżyna
Opracowanie: pastilletes
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/simonjoan/2483246875/

Jeżyna

Dla amatorów czarnych owoców idealnym krzewem będzie jeżyna. To jedne z najpłodniejszych i najłatwiej rosnących krzewów owocowych. Oprócz uzyskiwania atrakcyjnych, smacznych i wartościowych dietetycznie owoców, przydatnych do spożycia, krzewy spełniają rolę dekoracyjną. Charakter ozdobny mają rośliny pokryte wiosną białymi lub różowymi kwiatami, ale też jesienią, gdy liście zróżnicowane pod względem kształtu, nabierają barw od żółtej do karminowej.
Jagoda kamczacka
Opracowanie: Opioła Jerzy
Na podstawie: wikipedia.org

Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka (Lonicera coerulea var. kamtschatica Sevast.) znana także jako suchodrzew jadalny czy suchodrzew siny jest długowiecznym krzewem owocowym, o kulistym, zwartym pokroju, żyjącym do 35 lat, osiągającym wysokość 1,5-2m. i szerokość 1,5m. W Polsce uprawiane są tylko odmiany uprawne występującego w północno-wschodniej Azji właściwego gatunku.
Borówka brusznica
Opracowanie: Dawn Endico
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/candiedwomanire/1235434991/

Borówka brusznica

Borówka brusznica (Vaccinium vitis-idaea L.) to gatunek niewielkiej krzewinki z rodziny brusznicowatych, dawniej wrzosowatych, występujący w umiarkowanej i chłodnej strefie całej półkuli północnej. Spotykany bardzo często na podmokłych torfowiskach, wrzosowiskach, borach świerkowych i sosnowych. Bardzo często urządzając ogród mamy problem z odpowiednią rośliną stanowiącą podszycie dla iglaków. Borówka brusznica znakomicie spełni tu swoja rolę.
Gąsienica
Opracowanie: mynameisharsha
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/mynameisharsha/3092520712/

Walka ze szkodnikami drzew i krzewów na przedwiośniu

Koniec zimy to czas, gdy na drzewach i krzewach brak jest liści. Jest to doskonała pora by odnaleźć i zniszczyć zimujące w nich owady. Podczas przycinania drzew i krzewów zwróćmy uwagę na wszelkie oznaki bytowania szkodników, z którymi walkę rozpocząć można już właśnie teraz.
Rabata kwietna
Opracowanie: bestfor

Szkodniki i choroby - ciągła walka

Szkodniki i choroby to ciągłe zagrożenie dla naszego ogrodu. Jeśli nie stosujemy środków zapobiegawczych, prewencji, natychmiast nie podejmujemy żadnych środków zaradczych skazujemy się na porażkę. Choroba, lub szkodnik opanuje cały nasz teren, cały ogród.
Powojnik
Opracowanie: adulau

Szkodniki powojników

W przypadku powojników, szkodniki zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu w ich hodowli. Specyficzne szkodniki powojników nie występują, a inne popularne w ogrodach szkodniki takie jak mszyce czy przędziorki bardzo rzadko porażają powojniki. Mszyce i przędziorki niezbyt często wybierają sobie powojniki, jeśli mają w ogrodzie dostęp do smaczniejszych roślinek.
Ochrona drzew przed szkodnikami
Opracowanie: e-ogrody.com

Leśni nieproszeni goście

Listopad to idealna pora na uszczelnienie ogrodzenia i zabezpieczenie naszych drzew i krzewów przed leśnymi gośćmi.
Zające i dzikie króliki są bardzo groźnymi szkodnikami w szkółkach, sadach i ogrodach. Najbardziej aktywne są na przełomie listopada i grudnia, a potem znowu pod koniec lutego i na początku marca.
malina
Opracowanie: mwri

Kistnik malinowiec

Kistnik malinowiec (Byturus tomentosus) to niewielki, ciemnobrązowy chrząszcz wyjadający pąki kwiatowe na krzewach malin.
Zaobserwowane przez nas robaczywe owoce malin, zasychające i brązowiejące przy szypułce kwiaty oraz żerujące na dnie kwiatowym larwy powinny upewnić nas, iż nasze malinowe krzewy zaatakował kistnik.
Powojnik
Opracowanie: adulau

Choroby powojników

Powojniki to idealne rośliny do obsadzania pergoli lub arek. Powojniki, dorastające do 8 metrów długości, należące do rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae) obejmują około 230 gatunków bylin, krzewów i pnączy. Z całą pewnością zaskoczą nas nie tylko przepięknymi, kolorowymi, utrzymującymi się od maja do października kwiatami.
1 2 3 4 5 6 7 8
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.