Rośliny
ogód
Opracowanie: Wendy Cutler
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakim sposobem dobrze urządzić nasz ogród?

Dobrze urządzony ogród to bez wątpienia marzenie dużej części naszego społeczeństwa. Każdy z nas bowiem lubi spędzać swój pusty czas w cieniu ładnych roślin, ciesząc się przy tym słoneczną pogodą. Odetchnięcie na świeżym powietrzu bowiem jest jedną z w największym stopniu pociągających form spędzania swojego czasu, na dodatek kiedy możemy to zrobić w otoczeniu własnego domu. Niemniej pomimo tego dobre zorganizowanie ogrodu nie jest zadaniem łatwym.
Maki
Opracowanie: _Skender_
Na podstawie: www.flickr.com

Najistotniejsze przyrządu ogrodowe

Jeśli ktoś ma obok swojego domu przynajmniej niewielki kawałek wolnej powierzchni nadającej się do zagospodarowania to niewątpliwie zależy mu na tym, aby stworzyć tam jak najlepszy ogród. Ciężko jednak byłoby dziwić się czemuś takiemu, gdyż przecież owo miejsce może nam służyć na sporo różnych sposobów. Przede wszystkim można tam naprawdę doskonale spędzać swój wolny czas, głównie przy okazji słonecznej pogody, nie mówiąc już o tym, że możemy tam chociażby organizować przyjęcia dla swoich znajomych.
Mrówki
Opracowanie: mahalie

Jak zadbać o prywatny ogród?

W tym tekście niemało na temat sposobów, dzięki to którym wreszcie będziemy mieli możliwość spowodować, że po prostu niemal wszystko w naszym ogrodzie będzie perfekcyjne. No wiadomo - to trochę jakby nie patrzeć taki chwyt marketingowy, ale i tak fakty są takie, iż dużo można przeczytać z takich artykułów jak ten. A więc nieco porad dla wszystkich zainteresowanych spowodowaniem, że posiadany przez nich ogród wreszcie będzie tym miejscem o którym zapewne marzą od długiego okresu czasu. Niesamowicie ważna jest efektywna walka z owadami i szczurami, które są prawdziwą plagą.
storczyk
Opracowanie: avpiedra
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kwiaty wymagają troski

Jeśli kochamy, kiedy dookoła nas jest kolorowo, to z pewnością powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by w naszym otoczeniu znajdowało się jak najwięcej krzewów oraz sadzonek. Jednak zanim przystąpimy do ich sadzenia, to warto wpierw się zorientować, jakie otoczenie będzie dla nich najodpowiedniejsze, tak żeby posiadały jak najwspanialsze warunki na rozwój.
wschodzące nasiona

Nowoczesna agronomia

Już dziesięć tysięcy lat przed Chrystusem homo sapiens zaczął uprawiać rośliny na własny użytek. Był to jeden z najbardziej istotnych faktorów rewolucji neolitycznej. Dzięki temu homo sapiens mógł zacząć wieść osiadłe życie i tworzyć bardziej zaawansowane formy życia społecznego.
Chryzantemy
Opracowanie: Forest and Kim Starr
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak uprawiać chryzantemy gałązkowe

Współcześnie duże ilości trudności z kwestiami związanymi z niezadbanymi ogrodami może pomóc rozwiązać właściwe dobranie roślin. Wybranie odpowiednich gatunków nie jest jednak zwyczajowo kwestią łatwą. Aby dobrze wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz chłodniejszych temperatur i zbliżającego się listopada doskonałym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak przepięknych roślin, jak chryzantema gałązkowa.
Porządki na balkonie
Opracowanie: Vileda
Na podstawie: Vileda

Pora, by zadbać o balkon!

Jedni traktują go jako platformę obserwacyjną, inni jako azyl, miejsce do zrelaksowania się po ciężkim dniu. Nieważne z jakiego powodu lubimy spędzać czas na balkonie, ważne, by na początku sezonu wiosenno-letniego poświęcić mu trochę uwagi. Podpowiadamy, jak go uporządkować i urządzić, by korzystać z niego z jeszcze większą przyjemnością.
GARDENA combisystem – łopatka do kwiatków
Opracowanie: GARDENA
Na podstawie: GARDENA

Przycinanie roślin dla zapominalskich

Dla wszystkich ogrodników, którzy zapomnieli przyciąć rośliny latem i późną jesienią mamy dobre wieści – nie wszystko stracone! Mamy szansę nadrobić zaległości. To właśnie na początku roku przy sprzyjającej i łagodnej pogodzie na zewnątrz zaczynamy przycinanie drzew i krzewów, dla których zabrakło czasu przed zakończeniem sezonu. Drobno pocięte drewno można wykorzystać jako ściółkę pod krzewy oraz do wysypania ścieżek w ogrodzie. GARDENA zaprezentuje jak wykonać zabiegi pielęgnacyjne w sposób bezpieczny dla ogrodnika oraz roślin.
Opracowanie: Saint-Gobain Glass

Szklane schody - luksus w Twoim mieszkaniu

W „Przedwiośniu” wątek o szklanych domach symbolizować miał dobrobyt i nowoczesność, które wynikały z wykorzystania jako materiału budowlanego różnobarwnego szkła. Można więc wywnioskować, że przyszło nam żyć w dobrych czasach, gdyż szklane domy stały się rzeczywistością.
Akwarium
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

zasady pielęgnacji oczka wodnego

Projekt własnego ogrodu to dużo pracy, a jeśli w najważniejszym punkcie umieszczamy oczko wodne, musimy o nie dbać. To rzeczywiście dekoracja, zwłaszcza jeśli posadzimy najładniejsze rośliny. O czym należy wiedzieć, decydując się na swój miniaturowy staw przy domu?
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.