Parkiet
Deski podłogowe, postarzane, Dąb Pawana
Opracowanie: Kopp
Na podstawie: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Top sprawdzonych producentów parkietów z dobrej jakości drewna

Czy to malowanie lub też wymiana podług - remont zwykle ogromnych przygotowań oraz nakładów sił. Do takiego rodzaju kwestie. dobrze w każdym przypadku należycie się przygotować oraz chociaż nieco zorientować się w ofertach licznych specjalistów zajmujących się tymi sprawami. Jeśli chodzi o parkiet kwestia nie jest tu obecnie prosta. Duża ilość ofert desek na parkiet oraz propozycji firm dość silnie utrudnia przeważnie podejmowanie przemyślanych decyzji. Deska jesionowa a może dąb albo również jakieś pozostałe drzewo? Wybór taki należy silnie dobrze rozważyć.
Parkiet z grabu
Opracowanie: Podłogi.info

Wymieniamy podłogę w naszym domu

Gdy planujemy remont w naszym mieszkaniu, zwykle jest to malowanie ścian w pokojach. Czasami także kładziemy kafle. Najczęściej jednak czynimy niepozorne metamorfozy, takie jak na przykład kupno mebli, czy zmiana wystroju wnętrz. Skupiamy się w tym czasie przede wszystkim na dodatkach. Odwiedzamy mnóstwo marketów, polujemy na wyjątkowe okazje. Jesteśmy w stanie przewertować mnóstwo magazynów wnętrzarskich. Często jednak zapominamy o wyjątkowo ważnym elemencie naszych domów, czyli o podłożu. Przeważnie wymieniamy je raz na kilkadziesiąt lat lub rzadziej. Choć na co dzień mamy z nią stały kontakt, nie myślimy o podłodze. A przecież obecnie mamy tyle możliwości, by była ona nie tylko funkcjonalna, ale i zgodna z trendami.

Jak urządzić pomieszczenie kuchenne

Kuchnia to niezwykle istotne miejsce w każdym mieszkaniu. Musi się cechować przede wszystkim wysoką funkcjonalnością, by można było przyjemnie w niej gotować dania. Z tej przyczyny aranżacja tego miejsca ma być procesem mocno przemyślanym. Pierwszą kwestią, którą musisz przemyśleć, jest podłoga kuchni. Nie warto tam naturalnie rozkładać dywanów, ponieważ błyskawicznie się zabrudzą i nasiąkną woniami. Nie należy również montować parkietu, bo w takim przybytku panuje najczęściej wilgotna atmosfera, a to oznacza, że parkiet błyskawicznie się wypiętrzy.
Opracowanie: www.roben.com.pl

Pomysł na wykończenie podłogi: płytki

Remont domu nie jest przyjemna, ale urządzanie i wybór ozdób już tak. Rzadko decydujemy się na dekoratora i samodzielnie musimy walczyć z kupnem trwałych materiałów. Podłoga musi być naprawdę przemyślana.
podłoga drewniana
Opracowanie: Serendigity
Na podstawie: www.flickr.com

Cyklinowanie i polerowanie podłóg drewnianych

Liczba cyklinowań zależy od rodzaju drewnianej posadzki. Podczas cyklinowania ściera się nawet kilka milimetrów powierzchni drewna. Świeżo ułożony parkiet przemysłowy należy szlifować co najmniej 4 -5 razy. Pierwsze szlifowanie wykonuje się papierem gruboziarnistym. Pozostałe cyklinowania, papierem o coraz drobniejszej ziarnistości, polegają przede wszystkim na wyrównaniu rys.
dywan
Opracowanie: PRAKTIKER
Na podstawie: PRAKTIKER

Ciepło pod stopami

W jesienne, chłodne wieczory miło jest przykryć się kocem, wypić gorącą herbatę, a pod stopami poczuć przyjemnie ciepłą posadzkę. Podłoga nie tylko stanowi tło dla sprzętów i mebli, ale w dużej mierze tworzy także klimat wnętrza. W marketach Praktiker kupisz materiały, które zagwarantują dodatnią temperaturę naszej podłogi, tj.: deski podłogowe, panele drewniane, dywany oraz wykładziny dywanowe...
lakier do drewna
Opracowanie: Domalux
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/domalux_strong_trwala_ochrona_parkietu.jpg

Naturalne piękno drewnianych podłóg

Drewniane podłogi to jeden z najpiękniejszych elementów dekoracyjnych w naszych domach – wyeksponowanie ich naturalnego rysunku i barwy zapewnia niepowtarzalny efekt wizualny...
Posadzka wykonana z płyt mozaikowych
Opracowanie: garyhall.snaps
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/garyhallsnaps/3298663428/

Posadzka kamienna czy drewniana?

Podłoga składa się z warstwy wierzchniej, czyli posadzki oraz z podkładu. Ta pierwsza powinna być w naszym mieszkaniu twarda oraz odporna na ścieranie i zarysowania. Dodatkowo warto wybrać taką, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Wybierając odpowiednią posadzkę, warto zwrócić uwagę na to by nie wgniatała się w miejscach, gdzie zostaną postawione ciężkie meble.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.