Świetlówki

Co należy wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do swojego domu?

Nie wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo istotną rolę ma oświetlenie. Jego typ powinien zostać dopasowany do typu wnętrza oraz do wykorzystania. Inaczej oświetlona jest klasa szkolna, a w inny sposób pomieszczenie filharmonii. Wnętrze może być oświetlone ogólnie lub miejscowo. Pierwszy sposób odznacza się tym, że użyte jest jedno urządzenie, służące do oświetlenia całego pomieszczenia. Drugi natomiast wykorzystywany bywa dla oświetlenia jednego konkretnego punktu. Wymienione dwie metody można również ze sobą łączyć. Odpowiedni rodzaj i moc światła to sprawy, mające bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Chodzi w największym stopniu o wzrok. Urządzenia świetlne mogą także posiadać funkcję tylko ozdobną. Przykładem są lampy lawowe, które ostatnio ponownie wracają do mody. Stosowana w nich kolorowa parafina tworzy ciekawe wzory pod wpływem zapalonej żarówki.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Oświetlenie zewnętrzne

Po zapadnięciu zmroku oświetlenie posesji ułatwi nie tylko bezpieczne dotarcie do domu, ale także odstraszy nieproszonych gości czyli złodziei. Dzięki takiemu oświetleniu wokół domu w każdej chwili możemy zobaczyć co się dzieje na zewnątrz. Dobrze dobrane oświetlenie zewnętrzne może stworzyć pełne blasku i uroku efekty wokół budynku, elementów małej architektury oraz ogrodu.
Energooszczędne żarówki Osram

Zamień na energooszczędne – to proste!

Oszczędność energii i dbanie o środowisko naturalne to w ostatnim czasie nie tylko realna potrzeba, ale i moda. Wciąż jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że prosta zamiana tradycyjnych żarówek na nowoczesne i energooszczędne może przynieść nam znaczne oszczędności i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów...
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.