Japońskie noże
Nóż japoński Deba
Opracowanie: Chroma
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl

Japońskie noże do ryb, Deba - mały leksykon noży dla laików, cz. 1

Kultywowana przez Japończyków – mistrzów kuchni – ryba, której odmian znają nieskończoną wręcz ilość, wymusiła na mistrzach kowalstwa, już wiele wieków temu, powstanie specjalistycznego noża o intrygującym kształcie – noża Deba. To jeden z wielu znanych w historii kulinariów przypadków, gdy nóż powstał na swoiste „zamówienie” danego typu kuchni.
Japońskie noże Chroma
Opracowanie: SmakProstoty.pl
Na podstawie: SmakProstoty.pl

Co laik powinien wiedzieć o japońskich nożach?

Japońskie noże są tak różne od tradycyjnych, znanych Europejczykowi noży, jak różna jest kultura Japonii od rodzimych nam zwyczajów. W Japonii szanuje się nóż, gdyż jego historia sięga tysiącleci wstecz. W Polsce nadal nóż traktuje się jako całkiem pospolity sprzęt do krojenia.
nóż japoński
Opracowanie: Tojiro
Na podstawie: SmakProstoty.pl

Szlachectwo japońskiego noża

Niektóre japońskie noże są wyjątkowo szlachetne. I słowo to można rozumieć wielorako. Są skrajnie orientalne, należą do najwyższej, uświetnionej tradycją, ortodoksyjnej kasty, która nigdy nie zhańbiła się mezaliansami z Europą. Noże Deba, czy Yanagi Sashimi, zwane też Yanagibą z serii Aogami i Aogami Damast, stworzone przez markę Tojiro, od wieków są niezmienne.
noże
Opracowanie: Chroma
Na podstawie: http://www.smakprostoty.pl/index/1/36/6/chroma__type_301/id

Drapieżne instynkty kuchennych rekinów

Rekin nigdy nie śpi. Jest niezwykle czujny, zawsze gotowy, by zaatakować. Ma węch absolutny. I ostre jak śmiercionośne brzytwy zęby. To drapieżnik z jednej strony przerażający, z drugiej dogłębnie fascynujący człowieka. Wrzecionowaty, niewyobrażalnie charakterystyczny kształt tego głębinowego mordercy współczesność przeniosła na ultranowoczesne, ostre jak rekinie zęby i do złudzenia do niego podobne noże.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.