Nasiona
Mięta
Opracowanie: Jasmine&Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com

Mięta

Mięta (Mentla) to bylina o drobnych, fioletowych kwiatach. Jej płożące się pędy mają zdolność ukorzeniania się i wydawania nowych pędów. Pędy pionowe mogą osiągać nawet do 80 centymetrów wysokości. Zimotrwała mięta odznacza się specyficznym orzeźwiającym zapachem, dzięki zawartości olejku.
Oregano
Opracowanie: Joi
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/joi/2565214027/sizes/l/

Lebiodka pospolita

Powszechnie znane oregano to nic innego jak nasza wieloletnia, odporna na chłody lebiodka pospolita (Origanum vulgare) występująca w Polsce dość często w okolicach ciepłych i nasłonecznionych. Ta spokrewniona z majerankiem roślina, hodowana bywa na liście i kwiatostany. Oregano charakteryzuje się delikatnym zapachem oraz korzennym, lekko gorzkawym smakiem.
Lubczyk ogrodowy
Opracowanie: foodistablog
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/foodista/3464963458/

Lubczyk ogrodowy

Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinale) to wysoka bylina o zielonożółtych kwiatach. Nasiona lubczyku do inspekty wysiewamy w sierpniu, na miejsce stałe przesadzamy ją w kwietniu następnego roku. W pierwszym roku stworzy dużą rozetę liści o postrzępionych i lśniących blaszkach. W ciągu kolejnych lat wytworzy łodygi kwiatowe dorastające do 2 metrów wysokości.
Jagoda kamczacka
Opracowanie: Opioła Jerzy
Na podstawie: wikipedia.org

Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka (Lonicera coerulea var. kamtschatica Sevast.) znana także jako suchodrzew jadalny czy suchodrzew siny jest długowiecznym krzewem owocowym, o kulistym, zwartym pokroju, żyjącym do 35 lat, osiągającym wysokość 1,5-2m. i szerokość 1,5m. W Polsce uprawiane są tylko odmiany uprawne występującego w północno-wschodniej Azji właściwego gatunku.
Jabłoń
Opracowanie: House of Sims

Wzajemne zależności pomiędzy drzewami owocowymi

Większość roślin sadowniczych do prawidłowego zawiązywania i wzrostu zawiązków wymaga zapylenia przez owady. Jabłonie, czereśnie oraz grusze są drzewami potrzebującymi do zapylania pyłku innych drzew. Z ich kwiatów tylko wtedy rozwiną się owoce, jeśli dostanie się do nich pyłek pochodzący z innego drzewa tego samego gatunku.

Podagrycznik pospolity

Podagrycznik pospolity (Aegopodium podagraria) jest szkodnikiem nietypowym zwanym także kozią stopą lub śnitką. Nietypowy, bo często lubiany, hodowany i pielęgnowany. Ale i uporczywie tępiony.
Ta bylina charakteryzująca się zapachem marchwi, posiada cienkie, sięgające nawet metra, wszędobylskie kłącza. Jej wzniesione łodygi sięgają często do wysokości ponad pół metra. Charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny kwiatostan stanowiący baldach złożony, rozkwita od maja do września.
Surfinie
Opracowanie: seeks2dream

Surfinie - japoński mix

Surfinie to prześliczne rośliny wyhodowane w Japonii. Aż trudno w to uwierzyć, ale w Europie pojawiły się dopiero pod koniec lat 90 XX wieku. Surfinie to mieszańce powstałe w wyniku krzyżowania różnych gatunków i odmian ogrodowych petunii Petunia spp. przy zastosowaniu osiągnięć inżynierii genetycznej. Pamiętamy, iż nazwa rodzajowa surfinii to petunia, a nazwa Surfinia jest zastrzeżoną nazwą marketingową.
Żółty oleander
Opracowanie: tatters

Żółty oleander

Kwitnący przez całe lato żółty oleander (Thevetia peruviana), aż do późnej jesieni krzew, z długimi (do 7 cm), intensywnie żółtymi kwiatami. Liście długie, lancetowate, przypominające liście oleandra. Ozdobne są również bardzo ciemne, prawie czarne,intensywnie błyszczące owoce.
W czasie letnich miesięcy wymaga stanowiska jasnego i ciepłego, zimowanie powinno być przeprowadzone w pomieszczeniu możliwie jasnym, w którym temperatura nie przekracza 15°C.
Jakaranda mimozolistna
Opracowanie: mauroguanandi

Jakaranda mimozolistna

Jakaranda mimozolistna(Jacaranda mimosifolia) to niezwykły, należący do rodziny bignoniowatych okaz. Przepiękne drzewo rośnie w Brazylii i Argentynie. W ojczyźnie jej imię wymawia się jako nazwę ‘hakharanda', poza językiem portugalskim wymawiana jest jako ‘dzakaranda'. Czasami bywa nazywana drzewem palisandrowym lub drzewem różanym.
Storczykowiec różowy
Opracowanie: Tauolunga

Storczykowiec różowy

Storczykowiec różowy (Bauhinia monandra) to mały, wiecznieziolony krzew lub drzewo o wysokości maksymalnie do 12m. Kora czerwonobrązowa do brązowej. Liście ozdobne, błyszczące, ciemnozielone o długości do 10 cm. Kwiatostany bardzo ładne, zwisające, kształtem przypominające polskie konwalie barwy białej do jasnoróżowej. Owoce okrągłe, o kształcie przypominającym truskawki, żółtawe, po dojrzeniu intensywnie czerwone. Lekko kwaskowate, bardzo smaczne.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.